У Росії продовжують саджати до в’язниць правозахисників і неугодних режиму політиків — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Генпрокуратура Росії оголосила “небажаною” міжнародну правозахисну групу “Агора”. Російське законодавство передбачає покарання за співпрацю з “небажаними організаціями” аж до кримінальної відповідальності, повідомляє FREEДОМ.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну юристи “Агори” представляли інтереси обвинувачених у поширенні так званих “фейків”, захищали інтереси російських військових, які відмовилися брати участь у війні проти України. Тепер правозахисну групу в Росії заборонили.

“У своїй діяльності організація робить акцент на висвітленні та тиражуванні фактів нібито утиску прав і свобод громадян у Росії, наданні юридичної допомоги опозиціонерам із вираженою антиросійською позицією, зокрема прихильникам визнаних екстремістськими організацій”, — зі статті видання “Голос Америки”.

“Агора” — один із найвідоміших у Росії проєктів, що надають юридичну допомогу людям, які стали жертвами політичних репресій у Росії.

“Варто зазначити, що діяльність не тільки “Агори”, а й інших правозахисних організацій, як-от “Меморіал”, вона суперечить нинішній російській зовнішній і внутрішній політиці”, — зазначив правознавець, політичний експерт Юрій Шуліпа.

Нові кримінальні провадження відкрито в Москві проти колишніх учасників одного з найсильніших антивоєнних рухів “Весна”, який у Росії визнали екстремістським і заборонили. Басманний районний суд Москви відправив під арешт до 5 серпня шістьох фігурантів справи, і це за умови, що один з обвинувачених Василь Неустроєв узагалі ніколи не перебував у русі “Весна”.

Адвокати підозрюваних запевняють, що звинувачення безпідставні, і ті, хто хотів виїхати з Росії, давно вже це зробили. Нині в Росії тривають репресії проти будь-яких антивоєнних організацій — громадських чи правозахисних.

“Можна закрити структуру, але не припинити діяльність людей. Влада хоче, щоб була припинена діяльність людей. Саме тому зараз почалися й кримінальні переслідування. Путін боїться проявів інакомислення. Саме тому вони повторюють трохи іншими засобами те, що коїлося в Радянському Союзі — репресії по тих людях, які якимось чином проявляють невдоволення, яке могло бути видимим”, — сказав правозахисник, голова громадського руху “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.

Приховати злочини радянського режиму та переписати історію — ще одна мета утисків правозахисних організацій у Росії. Так, Ленінський районний суд Єкатеринбурга оштрафував на 100 тис. рублів (1190,48 дол.) голову уральського правозахисного центру “Меморіал” Олексія Мосіна за статтею про “дискредитацію” російської армії через фотографію з антивоєнного мітингу.

Членів “Меморіалу” російська влада переслідує з 2014 року, визнавши організації іноагентами. Експерти впевнені — так російська влада хоче приховати історичні факти. Адже завдяки роботі “Меморіалу” були створені списки жертв політичних репресій СРСР — було оприлюднено понад 3 млн прізвищ жертв радянського терору з розсекречених архівів. 

“Меморіал” старший за російську владу. “Меморіал” був організований наприкінці 80-х років як незалежний майданчик і саме як незалежний майданчик громадянського суспільства він і дратував російську владу”, — додав Кривенко.

Наразі над російським опозиційним політиком Олексієм Навальним триває суд, на який не пускають журналістів, а трансляцію заборонили.

Також стало відомо, що іншому засудженому політику, Володимиру Кара-Мурзі, засудженому в Росії до 25 років позбавлення волі, перестали передавати листи через сервіс “ФСИН-письмо” — вони не проходять тюремну цензуру.

Читайте також: Співробітників товариства “Меморіал” у Росії репресують — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір