У Росії продовжується мобілізація, готується нова хвиля призову на війну (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Мобілізація, якої немає. 28 жовтня міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив про закінчення так званої часткової мобілізації. За його словами, закликали близько 300 тисяч людей. Однак указу президента про завершення мобілізації немає досі, інформує FREEДОМ.

“Вони роблять конвеєр саме тому, що не можуть з причин недостатньої інфраструктури, недостатності кадрів і елементарно умовних танків — тобто техніки, зброї, умундирування тощо, у них немає можливості зробити цю мобілізацію одномоментною. Звичайно, вони б цього хотіли. Однак не можуть. І тому у них є мобілізаційний конвеєр, і нічого взагалі не каже, що він зупинився, як нічого не каже про те, що він чомусь зупиниться, поки Росія не програє”, — каже військовий експерт Ігор Токовенко.

У листопаді російська влада вирішила мобілізувати ув’язнених, розширити статус військовослужбовців на членів добровольчих формувань, а також створити базу даних росіян, які мають стати на військовий облік. Крім того, у Росії почали розповсюджувати агітаційні відео із закликом підписати контракт або піти в армію добровольцем. А тому на зміну прихованому заклику на війну в Україні невдовзі може прийти друга хвиля так званої часткової мобілізації.

“Війна буде мати затяжний характер, потрібно готуватися до погіршення рівня життя в Російській Федерації та нових втрат на фронті. На моє глибоке переконання, у січні максимум почнеться нова хвиля мобілізації, хоча РФ це заперечує, проте, за всіма параметрами, вони змушені будуть розпочати другу хвилю мобілізації”, — зазначив представник президента у парламенті Федір Веніславський.

У Головному управлінні розвідки України заявили, що ця війна торкнеться кожного громадянина Росії. Адже друга хвиля мобілізації може стати ще масовішою, ніж перша.

Під час першої хвилі так званої часткової мобілізації новобранці зіткнулися з дефіцитом техніки та спорядження у російській армії. Але новій хвилі це не перешкода.

Життя мобілізованих російські військкоми та командири не цінують. Їх кидають у найгарячіші точки фронту, зокрема під Бахмут — місто, яке армія федерації без успіху намагається захопити вже не перший місяць. Про величезні втрати кажуть і самі росіяни.

Уникнути мобілізації на війну реально, кажуть правозахисники. Можна, наприклад, виїхати за кордон або просто не брати повістку і не з’являтися у військкоматі, навіть якщо звідти дзвонитимуть з вимогою прийти. Також варто видалити обліковий запис у “Держпослугах”.

Якщо посилання на фронт уникнути не вдалося, єдиний спосіб мобілізованого росіянина не загинути й не стати воєнним злочинцем — це здатися Силам оборони України. Українські захисники гарантують усім полоненим дотримання Женевських конвенцій. Отримати консультацію, як потрапити в полон правильно та безпечно, можна завдяки проєкту “Хочу жити”.

Прямий ефір