У Росії сьогодні стартував весняний призов в армію. Відповідний указ підписав диктатор Путін. Призов триватиме до 15 липня, і влада вже обіцяє почати в цей час реалізацію проєкту електронних повісток, щоправда, у тестовому режимі, повідомляє FREEДОМ.
1 квітня в Росії стартував весняний призов в армію. Триватиме він 3,5 місяця. На військову службу мають намір набрати 150 тис. осіб, віком від 18 до 30 років, хоча раніше верхній віковий поріг становив 27 років. Полюватимуть військкомати тепер і на студентів.
“Зараз час, коли військкомати намагатимуться витягати та призивати, і обманювати випускників вишів, коледжів, технікумів, підсовувати їм різні заяви на те, щоб вони добровільно погодилися пройти призовні заходи до закінчення дії відстрочки. Так от, не підписуйте такі заяви”, — радить директор “Школи призовника” Олексій Табалов.
Нинішній призов почався на тлі безлічі повідомлень, що Міноборони Росії готує другу хвилю мобілізації, і цих солдатів збираються направляти на війну в Україну. За даними ЗМІ, Кремль планує призвати ще 300 тис. осіб. За словами правозахисника Сергія Кривенка, поки призовників масово на забій на фронт не відправляють.
“Поки що не направляють. Для цього немає жодних законодавчих обмежень, я нагадаю, це просто “добра воля” Міністерства оборони, яке побоюється хвилювань у російському суспільстві, тому що в суспільстві дуже непопулярна участь призовників у війні. Це стара історія, з чеченських воєн тягнеться, ще раніше — з афганських воєн, коли масово приходили труни, “вантаж 200″, у велику кількість російських міст”, — зазначив правозахисник Сергій Кривенко.
У Кремлі стверджують, що строковики на війну не потраплять, але правозахисники вже знають про безліч випадків загибелі саме таких солдатів.
“Кілька десятків уже зафіксовано в прикордонних районах. Призовників направляють і в окупований Крим, і в прикордонні райони на вантажно-розвантажувальні роботи”, — повідомив Кривенко.
У Росії все ж знайшли спосіб виряджання строковиків на фронт: їх схиляють до підписання контракту. До того ж законодавство змінили так, щоб договір можна було укласти з першого дня призову. А все тому, що добровольців, згодних гинути на українському фронті, з кожним місяцем дедалі менше.
“Убезпечити себе знову ж таки дуже важко. Потрібно просто знати, що це просто буде, потрібно просто знати, що на вас будуть тиснути, і на ряду з облавами — це головна проблема, те, що не існує абсолютно ніяких рецептів як зробити так, щоб ви не підписали контракт. Його можуть врешті-решт підписати навіть за вас, тому найкраща порада: не ходити у військкомати, не потрапляти під строкову службу. Це взагалі погана ідея в країні, яка воює. І потрібно радитися з правозахисниками”, — пояснив пресаташе проєкту “Ідіть лісом” Іван Чувіляєв.
Також правозахисники попереджають, влада знову може вдатися до методу, що став популярним ще в першу хвилю мобілізації — облави. А проводити їх будуть в інститутах, гуртожитках або навіть на вулицях. Аналітики прогнозують, що цьогорічний заклик стане масштабним уже у великих містах, зокрема, і в Москві, чого раніше в Кремлі намагалися уникнути.
Читайте також: У РФ починаються облави на молодих людей: про особливості цьогорічного призову у РФ розповіли у фонді “Ідіть лісом”
Нагадаємо, політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова розповіла, що, вступивши на військову службу, росіяни потрапляють одразу на війну: після того, як строковик приїжджає до навчальної частини, його змушують підписувати контракт із Міноборони РФ.