У Росії досі не можуть визначитися — чи проводити нову хвилю мобілізації. У найближчому оточенні керівництва країни знову активно розходяться думки з цього приводу. Кремль побоюється негативної реакції суспільства. Про це у своєму огляді повідомляє Інститут вивчення війни. Його аналітики зазначають, що за даними інсайдерських джерел, у Росії планувалося мобілізувати близько 175 тис. резервістів. Також було вирішено перенести дату осіннього призову з 1 жовтня на 1 листопада. Крім того, аналітики звертають увагу на те, що в Російській Федерації повним ходом йде так звана прихована мобілізація. Влада різними способами змушує росіян підписати нібито добровільні контракти з армією. Інформацію про глобальну мобілізацію в Росії підтвердив Генеральний штаб Збройних сил України. Через колосальні втрати на фронті відправити на забій збираються до 700 тис. росіян, повідомляє FREEДОМ.
Наказ про нову хвилю мобілізації з’явився в інтернеті минулого тижня.
“Організувати призов на військову службу в межах часткової мобілізації 200 тис. громадян у строк не пізніше 1 листопада 2023 року. Цей наказ набирає чинності з 11 вересня”, — ідеться в тексті документа.
Голова комітету з оборони Держдуми РФ Андрій Картаполов назвав цей документ фейком.
“Відбулося чергове вкидання інформації, яка не відповідає дійсності. Через окремі Telegram-канали, які активно працюють на ЦІПсО, запустили “фейковий наказ” про призов у межах “часткової мобілізації”. Поширювана інформація не має нічого спільного з реальністю. Просимо довіряти тільки перевіреним джерелам”, — заявив він.
Насправді мобілізаційна машина готова. Закони ухвалено і підписано. Про велику мобілізацію ще влітку натякав той самий Картаполов.
“Цей закон написаний під велику війну, під загальну мобілізацію. І зараз цією самою великою війною пахне”, — заявив він із трибуни в Держдумі.
Російська армія зазнає величезних втрат. Ті, кого мобілізували минулої осені, або вбиті, або поранені, або фізично і морально втомилися. Для утримання фронту потрібне нове “м’ясо”. Про мобілізацію у РФ говорить і начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
“Те, що минулої осені призвали близько 350 тис., усі вважають, що їх призвали та й усе. Ні. Призов іде щомісяця і називається прихованою мобілізацією. Від 20-22 тис. призивається. Зараз вони розглядають варіанти, ще не вирішено, чи до кінця призову ще додатково 400 тисяч”, — сказав він.
Цю заяву Кирило Буданов зробив ще наприкінці серпня. Зараз у Генеральному штабі ЗСУ називають цифру ще більшу — 700 тис.
“У зв’язку з катастрофічними втратами окупантів найближчим часом очікується початок масової примусової мобілізації. Покриватиме як Росію, так і на тимчасово окуповані території України. За різними оцінками, кількість людей, яких буде мобілізовано, може становити від 400 до 700 тис. Примітно, що також планують призвати близько 40 тис. мешканців Чеченської Республіки, яких, найімовірніше, буде використано як “бар’єрні загони” за російськими військами. Водночас цифра мобілізованих серед населення Москви та Санкт-Петербурга знову залишається мінімальною. Прості громадяни — жителі російських регіонів — знову підуть на фронт як “гарматний корм” і будуть кинуті катами Кадирова на смерть. Тому практично єдиний спосіб вижити російським військовим — добровільно здатися ЗСУ”, — звернули увагу в Генштабі ЗСУ.
Друга половина вересня звучить логічно: до переобрання Путіна — ще далеко, а місцеві вибори вже пройшли. Тепер роздача повісток виходить на новий рівень. Основний акцент зараз роблять на трудових мігрантів. Уникнути мобілізації у РФ без наслідків поки що можна, головне боротися.
Читайте також: Масштабна мобілізація здатна повалити внутрішню ситуацію в Росії, — Курносова
Нагадаємо, російська влада, оголосивши другу хвилю мобілізації, не зможе набрати на фронт 700 тис. осіб. Це не дозволяють як обмеження у військовій інфраструктурі, так і небажання росіян йти на повномасштабну війну проти України.