У Росії — нова релігія, якій потрібен свій пантеон, — експертка про нову біографію Суровікіна

Сергій Суровікін. Фото: ukrinform.ua

Російські пропагандисти вигадують командувачу російським вторгненням в Україну Сергію Суровікіну героїчних предків. У цьому немає нічого дивного, оскільки російському культу війни потрібен пантеон героїв. Такою думкою в ефірі FREEДОМ поділилася докторка політичних наук, історикиня, політологиня та психологиня Лідія Смола.

“У Росії інтенсивно насаджується новий культ — культ війни, романтизація війни. Фактично ми можемо говорити про те, що в Росії — нова релігія. Це не православ’я — це релігія війни. І ця релігія вимагає свій пантеон героїв, як це було в Стародавньому Римі… І цих нових героїв ліплять із того, що можливо”, — коментує Смола.

Вона зазначає, що особистість Суровікіна не має тут жодного значення, він є винятково інструментом російської пропаганди. Заразом експертка звертає увагу на те, що це не єдиний приклад створення героїчної біографії в Росії. Як приклад Лідія Смола наводить сюжет на одному з російських телевізійних каналів, де йшлося, що батько Путіна загинув у битві за так званий Невський п’ятачок — плацдарм на березі Неви, який утримували радянські війська Ленінградського фронту під час Другої світової, тобто приблизно за 10 років до народження Путіна.

“Російська пропаганда намагається за відсутності реальних перемог на фронті творити нових героїв, які б могли хоча б частково замінити реальні перемоги. Тому із Суровікіна-злочинця намагаються ліпити Суровікіна-героя”, — пояснила гостя ефіру.

При цьому вона вважає важливим моментом, що справжній правнук героя, якого пропагандисти записали в батьки Суровікіну, не став потурати пропаганді та спростував вигадку.

“Основи пропагандистської свідомості та тоталітарної держави таки сильно розхитуються, що правнук реального героя війни висловив своє слово, не промовчав і сказав, що це брехня”, — коментує експертка.

Вона також вважає, що спробами замінити реальних героїв підставними російська влада та пропагандисти знецінюють справжніх героїв Другої світової війни.

Читайте також: У Росії вигадали нову “легендарну” біографію Суровікіну — завдання та реальність (ВІДЕО)

Прямий ефір