Ніхто сьогодні не хоче допомагати Росії — навіть Білорусь. Серед союзників РФ залишилися тільки Іран і Північна Корея, інші країни — дистанціюються. А якщо й підтримують торговельні відносини, то просто хочуть заробляти й купувати російські ресурси за дешевою ціною. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ політолог Володимир Фесенко.
Він нагадав, що глава Кремля Путін прагнув послабити НАТО, але отримав зворотний ефект.
“Ми бачимо прямо протилежні процеси. Путін хотів послабити НАТО, не допустити вступу України до Альянсу. Він вимагав, щоб НАТО відмовилося публічно й офіційно від того, що Україна коли-небудь буде в складі організації. А відбувається прямо протилежне. Минулого року на саміті НАТО ухвалено рішення про посилення, зміцнення військової присутності на кордонах із Росією, зокрема в країнах Балтії”, — зазначив політолог.
На його думку, Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) вже перетворилася на “живий труп” і існує лише формально.
“ОДКБ перетворилася на живий труп. Формально організація існує, але вже ціла низка країн кажуть, що бажано призупинити членство в організації”, — зазначив політолог.
Вірменія, як член ОДКБ, сподівалася на підтримку Росії в конфлікті з Азербайджаном навколо Нагірного Карабаху. Але підтримки не отримали, і зараз у країні сильний настрій на вихід з ОДКБ, хоча Вірменія там головувала, доповнив Фесенко.
“І ось це процес, який показує, що не працює вже ОДКБ, вона розвалюється просто на ходу. І саміти ОДКБ, які відбулися минулого року, показали, що ніхто не хоче підтримувати Росію, тільки Білорусь. Але і вона не хоче воювати. Так, вони допомагають Росії, аеродроми надають і зброю передають, але самі воювати не хочуть. Тому Росія зараз має таких союзників, які приховують своє союзництво, це Іран і Північна Корея. Причому Іран теж продає зброю Росії, але офіційно каже, що осторонь цієї війни”, — сказав політолог.
Що стосується Китаю, то він є партнером Росії по Шанхайській організації співробітництва (ШОС), має з Росією цілу низку договорів, зокрема про військово-технічну співпрацю. Але при цьому теж утримується від прямої підтримки РФ і дистанціюється від кривавої російської війни.
“Ті, хто торгує з Росією і не підтримує санкції, просто хочуть заробляти й купувати російські ресурси за дешевою ціною. Але прямих союзників у Росії практично немає: ні на пострадянському просторі, ні за його межами”, — резюмував гість ефіру.
А підтримують РФ найодіозніші режими на кшталт Північної Кореї та Ірану, або ті країни, які повністю залежать від самої Росії: та сама Білорусь або Нікарагуа, Еритрея.
Фесенко також прокоментував співпрацю РФ із радикальним ісламістським рухом “Талібан” в Афганістані.
“Тут немає сенсації. Щойно таліби повернулися до влади в Афганістані, попри те, що в Росії офіційно “Талібан” є забороненою терористичною організацією, відразу ж почали налагоджувати з ними відносини. І їхню делегацію запросили до Росії. Зараз уже йдуть розмови про торговельний обмін, про співпрацю тощо. Але це зайвий раз показує, що у Росії немає зараз союзників, і вони змушені співпрацювати з найодіознішими режимами, які існують у світі”, — акцентував політолог.
Читайте також: “Скажи, хто твій друг”: що пов’язує Росію і талібів (ВІДЕО)