Ситуація, що склалася з трудовими мігрантами в Росії, сильно впливає на ринок праці країни та її відносини з сусідніми державами. У результаті більшість потенційних мігрантів віддають перевагу іншим країнам, де ситуація з правосуддям більш стабільна і немає загрози переслідувань. Про це сьогодні, 9 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів адвокат правозахисного проєкту “Первый отдел” Євген Смирнов.
“У мене таке відчуття, що останнім часом Росія живе тим, що день пройшов, і добре, не думаючи про наслідки, які будуть завтра. Очевидно, що нагнітання відносин із найближчими сусідами веде до того, що прості люди переорієнтуються з інтересів усередині Росії на інші країни”, — сказав він.
За його словами, мігранти з Таджикистану та Узбекистану вже шукають нові можливості для працевлаштування, вирушаючи працювати до Казахстану і Туреччини, а також прагнучи мігрувати до Європи.
“Тобто вони їдуть туди, де їх вітають, де діють закони і де вони можуть почуватися відносно безпечно. Урядам цих держав уже невигідно підтримувати тісні відносини з Росією, бо, зрештою, до чого це? Для чого Таджикистану та Узбекистану бути близькими з Росією, якщо Росія так поводиться з їхнім населенням і не прагне підтримувати стосунки?”, — акцентував Смирнов.
Адвокат також висловився щодо одного з найочевидніших наслідків відтоку трудових мігрантів із країни.
“Відтік мігрантів, звичайно ж, шкодить ринку праці тим, що створює величезну кількість вакансій у сферах, у які традиційно не бажають іти росіяни. Це стосується сфери житлово-комунального господарства (ЖКГ), сфери будівництва і таких важких, низькооплачуваних професій. Так, минулої зими ми всі зіткнулися з колапсом у сфері ЖКГ у великих містах через відтік мігрантів”, — підсумував Євген Смирнов.
Читайте також: Неслов’янське ім’я — привід для дискримінації: чим обернеться для Москви мігрантофобія (ВІДЕО)
Нагадаємо, мігранти із країн Центральної Азії у Росії масово скаржаться на дискримінацію. Говорять, що заробляти на життя стало неможливо. Хвилю ксенофобії спровокував теракт у “Крокус Сіті Холі”, в якому звинувачують чотирьох громадян Таджикистану.