У Росії недостатньо систем ППО: експерт — про зняття ЗРК С-300 з Курильських островів

Прапор Росії. Фото: pixabay.com

Російська Федерація вивела з Курильських островів зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) С-300, які там розташовувалися з 2020 року. Ці комплекси могли бути переміщені в західні регіони Росії, ближче до кордону з Україною, що свідчить про недостаток систем протиповітряної оборони (ППО). Про це сьогодні, 2 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Просто не вистачає власних комплексів ППО. Виробляти радарні установки складніше, ніж просту техніку, яку російський військово-промисловий комплекс (ВПК) більш-менш освоїв у дрібному масштабі. І ми бачимо, що всі зусилля з нарощування виробництва систем ППО, особливо ні до чого не приводять”, — сказав він. 

Згідно з його словами, можливо, що атаки дронів на території Росії розраховані на те, щоб комплекси ППО окупанти використовували не тільки на фронті.

“Тобто витрачати їх не на оборону військ, а для оборони всіляких об’єктів на території Росії. Думаю, що таке перекидання з цим і пов’язане, тому що після атаки на аеродром у Пскові, стало очевидно, що немає потужної ППО, — вразити дрони намагалися чи то з гармат, чи то з кулеметів. Тому, мабуть, намагаються посилити і цей аеродром, і ще якісь аеродроми. А для цього потрібно дедалі більше й більше комплексів, причому просто зараз”, — підкреслив він.

Матвєєв зазначив, що російський ВПК давно працював у відносно невеликих масштабах. 

Так, росіяни виробляли, наприклад, зенітно-ракетні системи (ЗРК) С-400 або “Панцир”, але кількість їхнього виробництва була недостатньою для забезпечення військ під час повномасштабної війни.

“Ніхто не готувався до повномасштабної війни. І зараз, природно, швидко налагодити виробництво такої складної техніки просто неможливо. Тому намагаються заткнути дірки, чим є, ті ж самі комплекси С-300 на Курильських островах, вони явно не найновіші і не найбільш технологічні, скажімо так. Вони не зможуть забезпечити надійний захист, зокрема від сучасних крилатих ракет, які передають українській армії”, — підсумував Ян Матвєєв.

Читайте також: Немає такого паркану, якого ми не подолаємо, — Плетенчук про спроби РФ захистити Кримський міст

Нагадаємо, Росія забрала з Курильських островів зенітно-ракетні комплекси С-300, які стояли там з 2020 року. Про це повідомило агенство Kyodo News з посиланням на супутникові знімки американської компанії MaxarTechnologies.

Прямий ефір