У Росії намагаються змусити жінок народжувати — на війну потрібні нові солдати: подробиці

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія опинилася у справжній демографічній ямі: народжуваність падає вже кілька років і навряд чи найближчими роками почне зростати, вважають демографи. Тому в Кремлі весь час вводять заборони і вносять поправки в закони, щоб змусити жінок народжувати дітей. І заповнити ті людські втрати, яких Кремль зазнає у війні проти України, інформує FREEДОМ.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, великі втрати на фронті, західні санкції, і як наслідок — зниження рівня життя, — негативно позначилися на демографічній ситуації в Росії. Підвищувати народжуваність вирішили заборонами. Російська влада активно обговорює заходи щодо обмеження прав жінок на аборт. Питання вже дійшло до Держдуми. Наразі в 11 регіонах РФ і тимчасово окупованому Криму обмежено або повністю заборонено проведення абортів у приватних клініках. 

Але деякі росіянки вже публічно заявили — діти мають бути бажаними. 

“Чоловік сказав, що батьківщині потрібні солдати. А я не хочу народжувати”, — сказала одна з росіянок, яка протестувала в Калінінграді.

Кілька регіонів Росії вже ухвалили закон про адміністративну відповідальність за, так зване, “схиляння до аборту”. 

Губернатор Псковської області Михайло Ведерніков на регіональному рівні ініціював відповідний законопроєкт: “Схиляння” жінок до абортів і “пропаганду чайлдфрі” заборонили і в Курській та Калінінградській областях.  

Сенатор від Челябінської області Маргарита Павлова заявила, що підвищувати народжуваність у Росії потрібно за допомогою духовно-морального виховання, а не економічних заходів. На її думку, жінкам потрібно народжувати, а не вчитися. 

“Потрібно перестати орієнтувати дівчат на здобуття вищої освіти, потрібно перестати плодити кількість молодих людей, які здобувають вищу освіту, яка потім, по суті, ні до чого не приводить. Вони починають працювати або за іншими спеціальностями, або ще щось, і ось цей пошук себе затягується на довгі роки, і в результаті втрачається дітородна функція”, — зазначила Павлова.

А депутат Держдуми від Примор’я Валерій Селезньов запропонував відпускати засуджених жінок із в’язниць у спеціальну “відпустку” для зачаття, і, в разі пологів, відпускати на свободу.

“Держава може запропонувати і їм своєрідну угоду, за якої жінці переривається термін відбування покарання, і в разі, якщо вона за час такої “відпустки” народила, залишок терміну анулюється. За такого підходу розв’язують одразу кілька проблем: демографічну і соціально-гуманітарну”, — сказав Селезньов. 

За обмеження і навіть повну заборону абортів у Росії неодноразово виступала також Російська православна церква. Називає це єдиним виходом, щоб заповнити людські втрати на війні.

Читайте також: Заборона на аборти в РФ і які наслідки можуть бути, пояснила Пелевіна

Прямий ефір