Сьогодні влада Росії майже не говорить про цілі так званої “спецоперації” в Україні. І фактично не згадує про “денацифікацію”, про що активно заявляла ще рік тому. З огляду на дії очільника Кремля та його оточення можна сказати, що метою їхньої “спецоперації” є лише її продовження — байдуже якою ціною. Такою думкою поділився експерт з питань безпеки Іван Варченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Не важливо, до скількох сотень тисяч або мільйонів жертв росіян готовий Путін. Тут важливо, наскільки готова Росія стати жертвою того, чого вона досі собі не сформулювала”, — сказав експерт.
Громадяни РФ, доповнив він, досі не можуть зрозуміти цілей війни проти України.
“Вони досі не можуть зрозуміти, які цілі “спецоперації” в Україні, які справжні цілі війни, чого вони хочуть досягти. І, зрештою, із чим вони хочуть повернутися назад. І на сьогодні влада говорить вже про те, що, мовляв, ми втратимо там більше або менше десятків тисяч людей. Про те, що вони захоплять більше або менше українських земель. Але вони вже давно не говорять про те, про що говорили рік тому: про “денацифікацію”. Практично намагаються не говорити зараз і про цілі “спецоперації”. Адже мета їхньої “спецоперації” в Україні — це продовжити цю “спецоперацію”, як видно зараз із того, що робить Путін і що роблять його наближені”, — вважає Варченко.
Така позиція російського керівництва значною мірою відбирає аргументи, зокрема у діячів середньої ланки, генералів, чиновників, які ще не підписали собі смертний вирок і розуміють, що в них іще залишається місце для маневру, каже експерт.
“І, звичайно ж, у цьому питання: скільки ще росіян загине за абсолютно незрозумілі для них цілі, за ілюзорні якісь досягнення, які може зрозуміти лише виключно той, хто посилає їх на смерть”, — акцентував гість ефіру.
Те, що в Росії зараз дозволяють говорити більше про війну, а не “спецоперацію”, на думку Варченка, пов’язано більше з прагматичними речами.
“Ще тоді, коли відбувалися перші судові процеси над тими, хто неправильно називав “спецоперацію” війною, потрібно було щось із ними робити. І коли війну називали війною мільйони громадян Росії, вони зрозуміли, що ні в яких в’язницях місць не вистачить. Ніяких судових можливостей російської системи також не вистачить для того, щоб усіх посадити. І, найімовірніше, зараз просто вирішили змінити концепцію. Тому я б не шукав тут якихось тонких ходів. Війну пересічні росіяни називали війною, тому що розуміли: те, що відбувається — це війна, це завжди називалося війною”, — зазначив Варченко.
Читайте також: “Практика доносів — нова нормальність для Росії”: як у РФ відбувається пошук незгодних із режимом, розповів адвокат