У Росії — дефіцит юанів через санкції: які наслідки очікують економіку країни-агресора (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: financebrokerage.com

Вжити заходів щодо боротьби з дефіцитом юанів закликали російські банки Центральний банк Росії. Дефіцит китайської валюти призвів до падіння курсу рубля до найнижчого рівня з квітня 2024 року, а також спровокував проблеми з поставками китайських товарів і підвищений попит на валюту КНР, інформує FREEДОМ.

Далі на Росію чекає зростання цін на імпортні товари та їхні вітчизняні аналоги, а також падіння економіки, впевнені експерти. А дефіцит юаня в Росії — наслідок відмови китайських банків співпрацювати з російськими клієнтами через острах вторинних санкцій США.  

“Дуже цікаво, що буде з торгами юанем на Мосбіржі. Якщо він перестане торгуватися, то це означає, що у нас не буде взагалі ніякого нормального прозорого зрозумілого ціноутворення на іноземну валюту, тому що через юань, який зараз торгується, можна якось обчислювати крос-курси щодо долара, євро тощо. Якщо не буде ринкового ціноутворення, то ми повертаємося до держбанку СРСР і 68 копійок за долар”, — каже російський опозиціонер, економіст Володимир Мілов. 

До кінця серпня на рахунках зависли кілька десятків мільярдів юанів, а на початку вересня російські сировинні компанії не змогли погасити взяті в російських банках кредити в юанях через проблеми з платежами з Китаю. Щоб розрахуватися за кредити, сировинні компанії пішли на фондовий ринок. У результаті попит перевищив пропозицію, і вартість операцій у юанях піднялася вище 200% річних.

“Проблема з юанями постала на повний зріст до кінця літа. Пов’язано це з тим, що з’явилося відразу кілька категорій юанів. “Чисті”, які отримані від Китаю, наприклад, експортерами, і які вони не поспішають продавати і зберігають їх, тому що розуміють цінність цього активу. І є юані, які купують, наприклад, на біржі, і вони токсичні для китайців, тому що вони пройшли через підсанкційну організацію [Московську або Санкт-Петербурзьку біржі, що потрапили під санкції]. І ось ті юані, які потрібні імпортерам для закупівлі товарів у Китаї, стали справжнім дефіцитом. Це саме ті юані, які Китай готовий приймати без проблем”, — пояснив економічний оглядач В’ячеслав Ширяєв в інтерв’ю виданню “Сибирь. Реалии”. 

Здебільшого всі відмови в платежах зосереджені на поставках електроніки та комп’ютерної техніки. А це повною мірою стосується військового виробництва, адже для багатьох російських ракет використовується імпортна електроніка. 

Для цього в червні цього року Мінфін США запровадив чергові антиросійські санкції, що торкнулися китайських імпортерів, а також посилив механізм вторинних санкцій, зокрема проти іноземних банків за допомогу в угодах з Росією.

Працюють у Вашингтоні і над тим, щоб у РФ не потрапляли американські мікрочіпи через треті країни. 

Читайте також: Проблеми з платежами наростають: як “дружні” країни торгують із Росією (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що у сфері міжнародних платежів з’явилися нові терміни — “чистий” та “брудний” юані. “Чистим” називають юань, куплений за кордоном, а “брудним” — на території Росії, і не важливо — на біржі або на міжбанківському ринку.

Читайте також: Санкції США завдали нищівного удару по Московській біржі — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір