У Росії через договір із КНДР можуть погіршитися відносини з Південною Кореєю і Японією — думка

Кім Чен Ин та Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Підписання Росією договору про подальше поглиблення співробітництва з Північною Кореєю може призвести до погіршення відносин із Південною Кореєю та Японією, які можуть приєднатися до санкцій США та ЄС. Про це сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

Південна Корея вже відреагувала на співпрацю РФ і КНДР, заявивши, що перегляне рішення не постачати Україні зброю.

“Південна Корея перегляне рішення не постачати Україні зброю, і, найімовірніше, воно буде змінено кардинальним чином. Південна Корея сприймає договір Північної Кореї та Росії як загрозу безпосередньо для себе. З погляду України ми розуміємо, що це постачання снарядів із Північної Кореї в Росію, іншої амуніції. Але з погляду Південної Кореї — це надання технологій, супутникових знімків та інших компонентів від Росії Північній Кореї, що, безумовно, негативно вплине, зокрема, на відносини Південної Кореї та Росії”, — розповів експерт.

Він зазначив, що Південна Корея і Японія можуть узяти участь у тих санкціях, які накладені США і Європейським Союзом на Росію.

“Не варто забувати, що якщо Росія — це одинадцята економіка світу, то Південна Корея — це десята економіка у світі. Росія на рівному місці створює складнощі з Південною Кореєю, плюс складнощі з Японією. Японія теж дуже сильно стежить за цією співпрацею. І якщо до цього Японія і Південна Корея не сильно підтримували санкції проти Росії, зараз можливо, що до санкційного тиску на Росію додадуться ще Південна Корея і Японія. У Росії можуть бути значно більші негативні наслідки від договору з Північною Кореєю, ніж прибуток, який вона отримає”, — пояснив Ус.

Читайте також: Діалог двох диктаторів: співпрацю Путіна і Кім Чен Ина проаналізували експерти

Прямий ефір