У Росії багато радянських танків, які знімають із консервації, ремонтують без імпортних комплектувальних і відправляють на фронт, — Попович

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93 ОМБР

Росія знімає зі зберігання танки часів СРСР. Їх багато, і російський ВПК може ремонтувати їх без імпортних комплектувальних. Про це сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.

Так він прокоментував повідомлення CNN, що Росія відправляє на війну в Україну раритетні танки з музеїв. І інформацію від 25 серпня, що Росія збирається використовувати у війні проти України танк ІС-8, який жодного разу не брав участі в бойових діях.

“ІС-8, він же Т-10, важкий танк 40-50-х років. Очевидно, інформація ґрунтується на відео, де Т-10 було показано, що його чи то з постаменту вивантажували, чи то щось із ним робили. Я б не поспішав би стверджувати, що ці танки будуть кинуті на передову. По-перше, вкрай сумнівно, що їх достатньо навіть з урахуванням чогось, що може зберігатися на консервації. По-друге, там боєприпас специфічний, до специфічного знаряддя. Є сумніви, що його взагалі виробляють на території РФ у принципі. Щодо Т-10, я не поспішав би з висновками, це цілком може бути його транспортування з постаменту на постамент. Дочекаймось якоїсь більш певної інформації, хоча б побачимо його на фронті, хоча б на ешелонах, який транспортується на фронт. Для свого часу танк хороший, для того, щоб його використовувати зараз, це навіть не Т-62. Це вже зовсім-зовсім раритет”, — сказав Попович.

Щодо використання танків Т-62, Т-55, то, за словами оглядача, ці факти доведені, їх бачили на фронті, на ешелонах, під час перекидання.

“Тут проблема полягає в тому, що цих танків у росіян багато, вони знімають їх із консервації та збирають із кількох танків один і відправляють їх на фронт, тому що їхній військово-промисловий комплекс може по повному колу такі танки виробляти, ремонтувати, модернізувати тощо. Тобто без участі імпортних комплектувальних. А імпортні комплектувальні перебувають під санкціями і є певні суттєві складнощі в тому, щоб їх для російського військового комплексу добувати. Складнощі є, але, на жаль, складнощі — це не означає, що немає такої можливості”, — говорить він.

Оглядач уточнив, що у Росії є можливості для комплектації техніки з сучасними комплектувальними західних зразків.

“Саме тому, коли ми говоримо про сучасні зразки Т-90, наприклад, то повністю збирати ці танки Російська Федерація не втратить можливості. Такі танки в них є. Ми їх бачимо на фронті, але в невеликих кількостях. Так чи інакше, з’являються свідчення про те, що вони потрапляють або як трофеї, або їх підбивають, тобто вони на фронті є. Їх небагато, очевидно, напевно, тому, що якраз є складнощі з доставкою підсанкційних комплектувальних. Тому росіяни їх бережуть і збирають, намагаються якомога рідше кидати в бій”, — резюмував Денис Попович.

Читайте також: Україна отримає першу партію Abrams від США — як ці танки посилять ЗСУ, пояснив Попович

Прямий ефір