Росіяни зараз можуть ремонтувати підбиті свої кораблі в окупованому Криму — у Севастополі, Феодосії, Керчі, а також і в російському Новоросійську. Про це сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
“Найкраща ремонтна база, звичайно, в Севастополі. Тому що ремонт військового корабля — це не тільки корпусні роботи, це ще роботи з техніки. А на цих роботах якраз спеціалізуються 13-й судноремонтний завод Міністерства оборони Росії, він знаходиться у Севастополі”, — пояснив Риженко.
Загальна проблема для всіх російських ремонтних баз — відсутність запчастин. Тому що, по-перше, кораблі старі, і багато запчастин уже просто не випускаються. А новіші зразки вироблялися в Європі, і через санкції потрібні компоненти не отримати.
“Наприклад, десантні кораблі проєкту 775 виробляли в Польщі. Тобто оригінальних запасних частин у РФ бути просто не може. До війни росіяни такі кораблі відправляли в Болгарію на ремонт, і Болгарія ремонтувала й двигуни, й інші механізми. Але зараз, природно, ніхто ці кораблі приймати не буде”, — розповів Риженко.
Тому росіяни для ремонту знімають працездатні вузли з інших кораблів.
“Була інформація, що вони хочуть розібрати наш “Костянтин Ольшанський”, щоб відремонтувати два своїх кораблі — “Минск” і “Оленегорский горняк”, які були пошкоджені якраз нашими дронамі та ракетами. Як це вони зможуть реалізувати на практиці, я не знаю. Але ці кораблі перебувають у Севастополі на терміновому ремонті”, — продовжив експерт.
Природно, всі ці проблеми впливають на бойову готовність військового флоту РФ. Зокрема, вони посилили захист суден, що залишилися, більш активно використовують авіацію для патрулювання акваторії, мінімізують виходи кораблів у Чорне море.
“Тобто вискочив якийсь корабель у море, відпрацював і бігом на базу під захист”, — пояснив Риженко.
Тому Чорноморський флот РФ свої окремі завдання виконувати може, але в режимі операційного сковування, коли українські Сили оборони асиметричними діями не дають їм повністю розвернутися і повноцінно виконувати завдання.
Читайте також: На військово-морський парад у Санкт-Петербург прийшов китайський корабель