Російська влада воліє не брати на себе відповідальність за комунальні, житлові проблеми, що виникають через непридатність комунікацій, які залишилися ще з часів Радянського Союзу. Про це сьогодні, 5 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів автор видання “Новая газета. Европа” Андрій Серафімов.
На його думку, важливо, щоб росіяни ставили правильні запитання владі про стан свого ЖКГ — особливо напередодні березневих виборів.
“Ми прекрасно бачимо, що російські труби, все те, що залишилося від Радянського Союзу, ну, як би, просто стає непридатним поступово, якщо говорити про воду гарячу та інше, якісь підземні комунікації… Головне, загалом, щоб люди, які стикаються з такими проблемами, особливо в житлово-побутовому плані, щоб у них виникало питання, а хто в цьому винен, у чому причина? Тому що у нас же, особливо в передвиборчий період, влада дуже любить говорити про заслуги, про те, що відбувається в реальності, їм говорити не особливо хочеться, тому що влада російська існує суто в телевізорі й заслуги існують суто там”, — сказав журналіст.
Він нагадав, що росіяни в реальному світі стикаються з комунальними проблемами, з подорожчанням товарів, а влада готова брати на себе відповідальність тільки за якісь успіхи. Так, президент РФ Володимир Путін за появи проблем використовує політичний прийом та переадресовує питання уряду, федеральна влада перекидає всю відповідальність на регіональну. Водночас будь-який публічний прояв невдоволення в РФ сприймається як протест, який підводять до політично мотивованих статей.
“Взагалі будь-який громадянський, будь-який публічний прояв невдоволення чим-небудь, він сприймається як протест, і тому він призводить до статей, які абсолютно політично мотивовані, до того, що людей розганяють. Тобто це не так, звичайно ж, люди виходять за те, щоб жити краще. Але для влади це саме протест, вони намагаються це все купірувати. Головне, щоб по шапці там зверху не настукали регіональній владі, а так добре буде. Ось ніби така логіка”, — сказав Серафімов.
На його думку, жодного інструменту для публічного прояву невдоволення у жителів РФ не залишилося.
“Звичайно, ніяких публічних способів там поборотися за якість життя тощо, немає”, — сказав журналіст.
Читайте також: Для того, щоб у РФ відбулася революція, потрібні емоції — думка
Раніше російський адвокат, правозахисник Микола Полозов висловив думку, що у Кремля немає потреби в сталінських масштабах репресій і тому форма ГУЛАГу від виробничої змінюється на “виховну”. Головне завдання російської влади — через знакові справи на прикладі конкретних людей залякувати інші верстви населення.