У росіян картинка пропаганди та картинка реальності розходяться, — Левченко

Ілюстративне фото: ap.org

Сьогоднішні опитування громадської думки в Росії мають досить спотворений характер — люди або відмовляються відповідати на запитання, або кажуть не те, що думають, тому що бачать якісь ризики для себе. Тому соцопитування у РФ дають досить умовну картину. Про це сьогодні, 15 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

Наприклад, згідно з червневим опитуванням недержавної російської соціологічної служби “Левада-Центр”, 58% росіян заявили, що на їхню країну попереду чекають важкі часи. Але цей відсоток теж умовний.

“У цьому випадку ми бачимо досить великий відсоток людей, які дійсно не бачать якоїсь перспективи. І зрозуміло, чому, тому що у них картинка пропаганди та картинка реальності розходяться. Тобто пропаганда розповідає про те, як зростають зарплати, як зростають доходи, як Росія перемагає Захід. У реальності вони приходять у магазин і бачать зростаючі ціни, що їхні доходи падають. У війні теж немає великих перемог, є привид нової мобілізації. Немає ніякої картини майбутнього. Тому для росіян відповідь на запитання — чи чекають на Росію важкі часи — досить очевидна”, — пояснив Левченко.

Він додав, що на сьогодні російській владі вдалося придушити основні осередки протесту за допомогою дуже жорстких репресій. Це призвело до того, що люди стали більше бояться. З цієї причини вони “не спілкуються із соціологами нормально, не говорять правду”.

“Тому ми не можемо встановити реальну картину того, що люди думають. Владі вдалося суттєво придушити протест, і люди намагаються зайвий раз не висовуватися”, — зазначив Левченко.

Прямий ефір