Використання VPN для доступу до альтернативних джерел інформації в Росії тільки зростає. Про це сьогодні, 11 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, політтехнолог Аббас Галлямов.
“Використання VPN зростає, зростає попит на альтернативні джерела інформації. А популярність кремлівських політичних ток-шоу та іншої цієї пропаганди знижується. Це помітно. Тренд уперше став помітний десь улітку минулого року й відтоді постійно, загалом цей процес так, знаєте, триває… Загвинчування гайок веде до зростання попиту на альтернативні джерела інформації — це очевидно”, — сказав він.
Галлямов додав, що, попри заборони, росіяни користуються і Facebook, і Instagram.
“Це ж не вперше у нас. Відомий феномен, якщо не помиляюся, у 2018 році було, коли вони Telegram вирішили заборонити. І закінчилося тим, що вони не змогли цього зробити. І формально заборони не скасовано, але в реальності в Telegram працюють усі, включно з Кремлем, включно з офіційними органами влади, включно з тим же Медведєвим, який там пише періодично”, — зазначив політолог.
Водночас він вважає, що ймовірність заборони YouTube у РФ усе ще залишається, попри можливу негативну реакцію серед росіян.
“Теоретично протест проти обмеження права на отримання незалежної інформації, на свободу слова можливий. Інша справа, чи вийде він зараз в умовах ось цих репресій масових? Звичайно, впевнено сказати “так” не можна. З іншого боку, ну, це ж усе накопичувальний такий ефект має. Тобто в якийсь момент завжди буває соломинка, яка ламає хребет верблюду… У будь-якому разі цей протестний потенціал збільшиться, протестні настрої помітно зростуть, тому що однаково ось це важливо зрозуміти — ця дія, навіть вона не призведе до негайного протесту, вона однаково буде, як-то кажуть, проти шерсті. Тобто вона ввійде в розбіжність з базовими потребами росіян, з тим, як має бути, на їхню думку”, — сказав Галлямов.
Читайте також: “Незалежні ЗМІ в РФ блокуються протягом трьох діб”: прогноз щодо обмежень у мережі дав російський IT-фахівець