У Росії бояться проводити другу хвилю мобілізації через можливі протести, тому намагаються залучити на службу в армії “добровільним” підписанням контракту. Насправді ж тиснуть і обманюють людей, використовуючи складні життєві ситуації, в яких ті опинилися. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла журналістка видання “Важные истории” Ірина Долініна.
“Один зі способів заманити людей у Росії на війну — це обдурити їх і сказати, що вони з’їздять на кілька місяців, на пів року, зароблять побільше грошей, яких вони у своєму регіоні не можуть заробити, та повернуться. Закриють борги й все в них буде добре. Це обман, яким досі користуються в регіонах, коли приводять людей на контракт”, — сказала вона.
За її словами, влада зосередилася на громадянах, які перебувають у вразливому становищі та більш схильні до тиску, оскільки перша хвиля мобілізація пройшла з труднощами.
Так, родичі мобілізованих досі продовжують висловлювати невдоволення тим, що вони не знають, де перебувають їхні чоловіки та коли їх повернуть.
“Другу хвилю мобілізації, мабуть, бояться проводити перед виборами, щоб не було якихось масових протестів, тому намагаються заманити людей добровільно підписати контракт”, — каже вона.
Як приклад Долініна навела ситуацію з трудовим мігрантом, який може підлягати депортації.
“Наскільки може бути добровільний вибір людини, яка сидить і чекає на депортацію, можливо, в країну, з якої вона втекла з певних причин, і не може туди повернутися? До неї підходять співробітники й кажуть: “Ти з’їздиш туди на три місяці, на шість місяців, на війну. Натомість ти отримаєш документи, гроші й заживеш щасливо в нашій прекрасній країні”. Також люди, наприклад, із великими боргами, банкрути, люди без роботи, — їх заманюють і вмовляють, тиснуть на них, звісно, використовуючи ситуації, в яких вони опинилися, і пропонують списати їм усі борги”, — пояснила Ірина Долініна.
Читайте також: Втрати росіян у війні перевищили 305 тис. — за добу ліквідовано майже 1 тис. окупантів, — Генштаб ЗСУ
Як повідомлялося, російську армію різними способами щомісяця поповнюють 20 тисячами військовослужбовців. За даними української розвідки, це громадяни РФ, мігранти та українці з тимчасово окупованих територій (ТОТ).