У РФ закликають підприємства забезпечувати свій захист самостійно після атаки дронів у Єлабузі та Нижньокамську (ВІДЕО)

У Татарстані. Скріншот: uatv.ua

Глава Татарстану Рустам Мінніханов закликав керівників підприємств і місцеву владу не розраховувати на протиповітряну оборону і захищатися від атак безпілотників самим. Раніше про те саме говорили й керівники російських нафтопереробних підприємств. В останні півроку НПЗ активно закуповували системи радіоелектронної боротьби з дронами. РЕБ замовила навіть Ангарська нафтохімічна компанія, яка розташована приблизно за 5 тис. кілометрів від кордону з Україною, інформує FREEДОМ.

Після атаки безпілотників на об’єкти в Єлабузі та Нижньокамську глава Татарстану закликав місцеву владу захищатися від дронів самостійно.

“Не треба чекати, що спрацює протиракетна оборона, вона вирішує інші завдання. Ми повинні вирішувати своїми силами, кожне підприємство, кожен муніципалітет, кожне місто… Прокиньтесь, хлопці, ніхто нас не захистить, окрім самих себе”, сказав глава Татарстану.

Які саме завдання вирішує російська протиповітряна оборона (ППО) Мінніханов не уточнив. Як і те, яким чином підприємства і муніципалітети мають відбиватися від безпілотників. Експерти зазначають, що нещодавня атака на підприємства в Татарстані продемонструвала неспроможність оборони Росії. Адже метою безпілотних літальних апаратів (БпЛА) у Нижньокамську був НПЗ “Танкко” третій за величиною НПЗ у країні та цех “Алабуга Політех”, де студенти під виглядом навчальної практики збирають дрони.

“Студенти скаржаться, зокрема на умови в гуртожитках, на те, що робота дуже важка, насправді це дуже небезпечне токсичне виробництво. Людям доводиться бути задіяними по 12 годин два дні поспіль, потім два дні відпочинку. І в ці два дні відбувається навчання, або дистанційне, або очне… У момент мобілізації Єлабуга зрозуміла: щоб уникнути мобілізації своїх співробітників, їм необхідно взяти невеличке, як вони тоді вважали, держоборонзамовлення, яке перетворилося на повноцінну угоду з Іраном. І зараз ми бачимо, що відбувається”, наголосив журналіст Олександр Савельєв.

До складання дронів у Росії залучають навіть студентів з Африки, яких вербують через сайти знайомств. Їм пропонують роботу на базі коледжу. Яку продукцію вони робитимуть, не пояснюють. Мовляв, будете збирати щось, виробництво не токсичне, засоби захисту видамо. Про настрої тих, хто працює в “Алабуга Політех”, після атаки безпілотників розповіли журналісти.

“Ось, трапився приліт, вони сказали “до побачення” і поїхали в одне з найближчих великих міст. Повертатися не збираються. Повернутися чи ні, насправді, не знаю. Але, принаймні, декларують свою неготовність повернутися і своє невдоволення тим, що їх не змогли захистити і свій дуже сильний переляк”, розповіла авторка каналу “Розворот” Дар’я Литвишко.

Російська влада не збирається захищати громадян. Найгостріше це відчули в Бєлгороді. Місцеві чиновники пообіцяли купити хоча б мішки з піском, але замість цього придбали сувеніри на мільйон рублів.

“У регіоні немає грошей на режим надзвичайної ситуації. Режим надзвичайної ситуації, який запроваджено в низці сіл, у якихось прикордонних населених пунктах, передбачає відселення людей і надання їм житла. Фактично це заміна, умовно кажучи, будиночка в селі, в якому жила людина, на квартиру десь на території регіону. Грошей на це у влади просто немає це колосальні кошти”, підкреслив журналіст із Бєлгорода Микита Парменов.

Те, що реальна ситуація в державі далека від картинки в телевізорі розуміє дедалі більше росіян. Так, дослідники громадської думки PS Lab відзначають, що навіть лояльні до Володимира Путіна громадяни, відповідаючи на запитання про майбутнє Росії, описують курс, повністю протилежний нинішньому.

“Потрібен президент, який займався б своєю країною, своїми проблемами, а не глобальними. Ось Ульяновська область або Курганська область, чим там народ живе? А ми кудись далеко йдемо. У нас півкраїни без каналізації, на вулиці туалет у старому місті. Це не треба, нецікаво”, цитує результати опитування PS Lab видання The Insider.

Дослідники стверджують, більшість їхніх співрозмовників із найрізноманітніших регіонів Росії не мають жодних ілюзій з приводу економічної та політичної ситуації в країні. Вони хочуть, щоб влада зайнялася охороною здоров’я, освітою, житлово-комунальним господарством (ЖКГ) і пенсійною реформою, а не війною.

Читайте також: Атака БпЛА на Татарстан: удар дронами вразив найбільший НПЗ та підприємство зі збирання “Шахедів” (ВІДЕО)

Прямий ефір