У РФ тільки промисловий канібалізм може врятувати пошкоджене дронами західне обладнання на НПЗ, — Рябцев

Пожежа на НПЗ у Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Єдина для росіян можливість відновлювати пошкоджене ударами дронів західне обладнання на нафтопереробних заводах (НПЗ) — це промисловий канібалізм. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“Єдина можливість, яка є у росіян, — це промисловий канібалізм, тобто знімати обладнання сусідніх установок для того, щоб запустити пошкоджене. І це єдиний спосіб, оскільки те обладнання, особливо внутрішнє обладнання первинної-вторинної перегонки, яке в Росії не випускається, воно під санкціями. Замінити китайськими неможливо, оскільки це не те обладнання, яке необхідне для російських НПЗ, а виробляти власне в Росії не можуть, оскільки там уже давним-давно розігнали всі проєктні та науково-дослідні інститути в цій сфері, переклавши всі наукові дослідження та всі дослідження в галузі проєктування відповідного обладнання на відповідні установи “недружніх країн”, — сказав він.

Експерт зазначив, що зараз у РФ немає доступу до напрацювань та технологій західних країн.

За його словами, така сама ситуація склалася не тільки в нафтопереробці, а й у газовидобутку, і в нафтовидобутку, і в авіаційній промисловості, і в багатьох галузях точного машинобудування.

“Ну, немає в Російській Федерації належного рівня фахівців, технологій та обладнання, щоб підтримувати той рівень науково-технічного розвитку, той рівень промислового розвитку, який офіційно декларувався ще протягом останніх 20 років”, — сказав Рябцев.

Він також вважає показовим той факт, що Російська Федерація закрила статистичну інформацію щодо переробки нафти й випуску товарних нафтопродуктів.

“Це свідчить про те, що не все так добре в “данському королівстві”. І дуже схоже, що дуже складно на тлі тих наслідків, яких зараз зазнала російська нафтопереробка від атак невідомих дронів, показувати красиву картинку військово-політичному керівництву Кремля. Тому вже краще під надуманим приводом закрити якомога більше інформації, щоб вона там десь не світилася, і щоб позбавити тих можливостей незалежних профільних експертів, що ще залишаються в Російській Федерації, робити висновки, що не сподобаються Москві”, — сказав Рябцев.

Читайте також: Удари по російській нафтопереробці є ефективним доповненням санкцій — роз’яснення експерта

Раніше політичний консультант Дмитро Васильєв розповів, що атаками на нафтопереробні заводи (НПЗ) на території РФ Україна переслідує кілька цілей — розхитати економіку РФ, знизити потік грошей, які Росія вкладає у війну проти України, та донести росіянам, що війна, розпочата Кремлем у сусідній країні, плавно переходить на їхню територію.  

Прямий ефір