У РФ таврують “ворогів народу”: як це працює, розповів директор Фонду “Свободная Россия”

Ілюстративне фото: "Политота"

Колись популярні в Росії артисти за антивоєнну позицію оголошуються зрадниками, які не варті носити російський паспорт. Суспільство мовчазно погоджується. Так ефективно працює російська пропаганда, а ще — психологія: люди не можуть зізнатися самим собі, що їхня країна веде несправедливу війну. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Фонду “Свободная Россия” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв.

Артисти стали однією з перших категорій, кого затаврували “ворогами народу”. Подібне у сучасній Росії вже було.

“Пугачова насамперед, звісно, стала ворогом для держави. Як у 2008 році, після війни проти Грузії, вони зробили ворогом Вахтанга Кікабідзе, якого обожнюють просто всі… Він засудив вторгнення, окупацію Грузії… З нього одразу почали ліпити ворога і розповідати, що ти заробив гроші, зробив кар’єру в Росії, в Радянському Союзі, а тепер, отже, зрадник”, — нагадав гість ефіру.

Артистами переслідування не обмежується і відбувається, за словами директора Фонду “Свободная Россия”, не на рівні вказівок Кремля, а з ініціативи місцевої влади та спецслужб. У списку — представники інтелігенції.

“Місцеві управління ФСБ та Центр протидії екстремізму (Центр “Е”) займаються тим, що хочуть вислужитися. Місцеві губернатори хочуть вислужитись. Місцеві мери хочуть вислужитись… Вони хочуть показати: я знайшов зрадників. Вони бачать, що є тенденція і тренд знаходити зрадників, виловлювати їх, як ворогів народу таврувати людей… Наприклад, ворогами народу призначають вчителів, професорів, інтелігенцію… Велику кількість представників університетської інтелігенції також посадили у в’язниці”, — каже Куроптєв.

Вже за ними пішли так звані “z-патріоти”, оскільки, за словами гостя ефіру, йде повна зачистка.

“Не тільки навіть критиків і тих, хто проти війни, тих, хто мовчки проти війни, але навіть своїх прихильників, які надто активно за війну, вони знищують… Тож це абсолютно тотальна машина, яка націлена на те, щоб не було незгодних у жодній взагалі сфері”, — зазначив він.

Як пояснив Єгор Куроптєв, Путіну важливо продемонструвати, насамперед Заходу, що його та його агресивну війну підтримує більшість росіян. Хоча, за даними закритих опитувань, навіть серед прихильників Путіна охочих до продовження війни не дуже багато.

Читайте також: Нові вироки та арешти: Кремль не зменшує темпи репресій (ВІДЕО)

Прямий ефір