Росія не змогла налагодити власне масове виробництво дронів-камікадзе типу “Шахед”, виготовляючи близько 30 штук на місяць. Збільшити обсяги сподіваються шляхом зниження якості. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.
Він посилається на повідомлення українських військових про те, що збиті останнім часом на півдні “Шахеди” відрізняються від тих, якими РФ атакувала Україну раніше.
“Вони трохи спростили його, зробили не таким швидкісним, не таким якісним, як ті “Шахеди”, які надходили з Ірану… Мабуть, таким чином вони хочуть збільшити випуск “Шахедів” — шляхом зниження їхньої якості. Якість буде нижчою, отже, швидкість виробництва буде вищою”, — констатує гість ефіру.
За його оцінкою, росіяни можуть вийти на місячний обсяг виробництва “Шахедів” або “Гераней”, як їх називають у РФ, у кілька сотень: від 500 до 1 000. Однак, лише в тому випадку, якщо не буде проблем із компонентами.
“Наше завдання, як сказав керівник Офісу президента, посилювати санкції проти Російської Федерації, вести переговори з Іраном, щоб вони як мінімум припинили постачання компонентів. Досі для того, що збирається в Росії, частина компонентів надходить з Ірану: вже не цілісні безпілотники, а їхні складові. Але все одно вони поки що критично залежні від цих постачань”, — наголосив Олексій Гетьман.
Нагадаємо, раніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі FREEДОМ повідомив, що РФ не вдалося налагодити власне виробництво “Шахедів” — вона критично залежить від постачань Ірану.