У РФ працюють схеми, схожі на ті, які формували шалений дефіцит за часів Радянського Союзу, — економіст

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

У РФ дефіцит трудових кадрів формується в усіх секторах. Російські роботодавці не можуть запропонувати працівникам високу зарплату, якщо це цивільний, а не військовий сектор. Про це сьогодні, 12 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Роботодавці конкурують за найманого працівника наданням вищих заробітних плат. Тобто приватний сектор, сектор цивільних технологій, цивільного виробництва починає конкурувати з військовим машинобудуванням, у якому сьогодні досить високий обсяг державних замовлень”, — сказав він.

Щодо держзамовлень, то в цьому контексті, уточнив економіст, варто згадати, що на війну на майбутній рік у РФ виділяється 112 млрд дол. Це практично на 70% більше, ніж було цьогоріч.

“Звісно, вищі заробітні плати і вищі соціальні пакети відтягують на сьогоднішній момент трудові кадри з цивільного сектору, що призводить до зменшення обсягів виробництва готової продукції мирного призначення і, як наслідок, зменшення її пропозиції на полицях магазинів. Подібні схеми дуже схожі на ті, які формували шалений дефіцит за часів Радянського Союзу, де основний кадровий потенціал працював у військовому секторі”, — каже Пендзин.

Він уточнив, що Російська Федерація імпортом перекриває брак товарів тривалого користування, що виробляються в країні. Ба більше, очікується, що імпорт буде досить серйозно зростати 2024 року. Але в імпорту є одна дуже негативна риса.

“Проблема полягає в тому, що за курсу долара на сьогодні — близько 100 рублів за 1 долар — ціна на імпортний товар об’єктивно буде досить високою. Не по кишені дуже багатьом росіянам, які за відсутності нормальних доходів будуть змушені погіршувати рівень свого споживання. Крім того, перелік товарів, які сьогодні йдуть у РФ, в основному з азійських ринків, це Китай. Якість китайських товарів… ті, які захищені ліцензіями і патентами європейських країн і виробляються в Китаї для європейських і американських ринків, у РФ не підуть. Підприємства, що виробляють ці товари, дуже болісно ставляться до можливості потрапити під санкційні обмеження. Тому до РФ йде товар другого рівня, нижчої якості. Це репліки, генерики, те, що, насправді, з одного боку, не призведе до різкого санкційного погіршення для китайських компаній, а з іншого боку, об’єктивно нижче за якістю. Саме цей зріз приходить до РФ. Усе це свідчить про загальне погіршення рівня життя російських громадян”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Від металургів до рестораторів: у Росії зростає кадровий голод — причини (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Пендзин повідомив, що у Росії досить серйозний дефіцит робочих рук і аномальне безробіття. Трудових кадрів катастрофічно не вистачає. Водночас РФ мало що може запропонувати кваліфікованим мігрантам щодо роботи.

Прямий ефір