У РФ під час вербування ув’язнених віддають перевагу вбивцям, — Романова

Ольга Романова. Скріншот: uatv.ua

Міністерство оборони РФ під час вербування ув’язнених віддає перевагу вбивцям. Однак існують статті, за якими “зеків” не залучають до бойових дій. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

“Знаєте, є три великі підрозділи ув’язнених. Один — усім відомий “Шторм-Z”. Це звичайні ув’язнені, з них більшість убивць, оскільки під час вербування віддають перевагу саме вбивцям. Взагалі — людям, які проливали кров, тобто тяжкі тілесні ушкодження”, — сказала вона. 

Директорка “Русь Сидящей” повідомила, що існує низка статей, за якими російське Міноборони не вербує ув’язнених на фронт.

“Статті, пов’язані з політикою: “шпигунство”, “зрада батьківщині”, “опір владі”, “тероризм”, “екстремізм”. Те, що зазвичай висувають на окупованих територіях партизанам. І педофілія, причому педофілія важкого ступеня, а легкого ступеня — будь ласка”, — каже вона. 

Романова зазначила, що в “Шторм-Z” також потрапляють мобілізовані, контрактники і призовники, які вчинили якісь порушення, наприклад, нагрубили командиру або відмовилися йти в атаку.

Також, за її словами, є такі підрозділи, як “Шторм-V” і “Шторм Гладіатор”.

“Шторм-V” — це ув’язнені, яких набрали з нового набору, ті, яких не відпустять за півроку, які воюватимуть до закінчення війни. Це новий осінній набір, усі нові вступають туди. І найцікавіший батальйон — це “Шторм Гладіатор”. Туди входять ув’язнені зазвичай молоді, добре підготовлені чоловіки, які не мають сім’ї, а мають бойовий досвід. Такі от шахіди-вбивці”, — підсумувала Ольга Романова.

Читайте також: Армія РФ продовжує штурмувати позиції Сил оборони України, але українські захисники дають відсіч — карта війни за 11 лютого (ВІДЕО)

Прямий ефір