У РФ немає можливостей для співмірної реакції на надання Україні дозволу на далекобійні удари, — політолог

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

У Росії немає можливостей для співмірної реакції на надання Україні дозволу на удари вглиб РФ. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.

“Насправді нічого такого немає. Зрозуміло, що ефект несподіванки може спрацювати, і вони можуть якоїсь певної шкоди завдати, але вона явно буде не в тому форматі, на який сподіваються росіяни”, — сказав він.

Політолог зазначив, що після того, як РФ розв’язала війну проти України, західні країни досить регулярно проводять навчання та готуються до можливих різних диверсій.

“Вони ж усе бачать, як це відбувалося в Україні, і, відповідно, у них є вже досвід, як цьому протидіяти, зокрема досвід, який їм надала Україна. І тому вони ці всі речі дуже уважно прораховують, регулярно проводять ці навчання, й навряд чи Росія чимось дуже сильно їх зможе здивувати. Єдине, що може зробити Російська Федерація, зрозуміло, я не кажу зараз про якісь удари по території НАТО або там ядерні удари — це неможлива історія станом на сьогодні й найближчого майбутнього. У Росії просто на це немає сил. Це можуть бути якісь відверті, прямі терористичні акти, які групи, афілійовані з Російською Федерацією, або безпосередньо представники Російської Федерації можуть вчинити на території деяких західних країн. Це можлива історія, і в принципі, цьому складніше запобігти”, — сказав Рейтерович.

Водночас він вважає, що це буде досить відчайдушним кроком для Росії, тому що їй доведеться нести відповідальність.

“Тому ті заяви, які вони роблять зараз, — це не більше, ніж погрози, які вони можуть, звичайно, спробувати десь реалізувати на практиці, але можливості зараз у них для цього дуже обмежені”, — сказав політолог.

На думку Рейтеровича, у росіян була певна надія на розхитування зсередини ситуації в деяких західних країнах за допомогою певних маргінальних груп, які РФ могла б використовувати для створення контрольованого хаосу.

“Але тут нюанс нібито полягає в тому, що ось ці групи значною мірою було взято під контроль знову ж таки від початку широкомасштабного вторгнення, бо західні країни розуміли, що ці групи можуть нібито виступити проти них та можуть спонсоруватися Росією, тому там і розслідування велися, і затримання були, і, скажімо так, фінансове підживлення по максимуму припинили, і можливості спілкуватися з росіянами нібито дуже сильно там зменшилися. Тому в цьому контексті, навіть у цьому плані, у Росії не так багато можливостей щось таке зробити”, — сказав він.

Політолог не виключає, що РФ може розгойдувати ситуацію інформаційно, однак він переконаний, що у багатьох партнерів України вже виробився до цього певний імунітет.

“Боротьба з ось цими фейками на досить непоганому рівні перебуває, тому навіть тут росіянам буде складно просувати якийсь свій порядок, якийсь свій порядок денний”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Страх далекобійних ударів України жене кораблі ЧФ РФ із Новоросійська — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, президенти України та Сполучених Штатів Володимир Зеленський та Джо Байден планують до кінця вересня обговорити питання про зняття обмежень на удари по території Росії американськими далекобійними ракетами, повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Прямий ефір