У РФ і в окупації церкви не відспівують померлого, якщо в рідних немає російського паспорта — деталі від Кулеби

Микола Кулеба. Фото: uatv.ua

На окупованих територіях і в Росії українцям, які не мають російських паспортів, відмовляють у наданні медичної допомоги, і навіть у відспівуванні в церкві при смерті. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник мережі порятунку Save Ukraine, уповноважений президента України з прав дитини (2014-2021 рр.) Микола Кулеба.

Він зазначив, що всіх жителів окупованих територій або депортованих до РФ примушують до отримання російського громадянства. Депортованим дітям також видають російські документи, починаючи від свідоцтв про народження.

“Їм усім видають російські паспорти. Тобто ви не можете сьогодні жити на тій території, не маючи паспорта РФ, ви не зможете отримати медичну допомогу, ви не зможете пересуватися. Вас змушують отримати російське громадянство”, — сказав Кулеба.

До того ж, російський паспорт стає й засобом залякування від того, щоб сім’ї та діти не думали повернутися до України.

“Їм кажуть: ах, ти хочеш виїхати, так тебе ж там тільки за цей паспорт “нацисти” вб’ють. Я розмовляв із мамою, яку ми повернули з дітьми. Вона теж змушена була отримати російський паспорт, навіть хоча б заради порятунку своїх дітей”, — продовжив керівник Save Ukraine.

Кулеба розповів історію сім’ї, у якій мама відмовилася отримувати паспорт РФ, через це їй відмовили в наданні медичної допомоги, і вона померла.

“Ми врятували тата з двома дітьми, а мама померла. Їй не надали медичну допомогу через відсутність паспорта. І вона померла через те, що їй не надали допомогу”, — зазначив він.

Також без російського громадянства церкви відмовляють у відспівуванні.

“Помер родич, сім’я звернулася до православної російської церкви. Їм відмовили в похороні, у відспівуванні. Відмовили, тому що немає паспорта”, — навів приклад спікер.

Читайте також: Діти були свідками розстрілу інших дітей: жахливі історії життя юних українців в окупації та в РФ розповів Кулеба

Як повідомлялося раніше, станом на 19 квітня мережа порятунку Save Ukraine повернула в Україну 295 дітей, які перебували або на окупованих територіях, або були депортовані в РФ.

Прямий ефір