Україна і Росія мають різне розуміння питання миру, і зараз триває боротьба за голоси різних країн і на чий бік у цьому питанні вони стануть. Україна, на відміну від РФ, готова говорити про мир, і головне для неї — справедливість. Вона спирається на принципи міжнародного права та апелює до Статуту ООН. Про це сьогодні, 2 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор політичних наук Ігор Петренко.
“У нас є абсолютно велика різниця у сприйнятті того, яким має бути мир з боку Російської Федерації та України. Ми боремося і за інші країни. Російська Федерація хоче не тільки враховувати ситуацію на землі, а ще щоб ми віддали інші території, які не перебувають зараз під окупацією. І це діаметрально протилежні підходи”, — сказав він.
Російська Федерація говорить лише про капітуляцію України.
“РФ не готова говорити про мир як такий. Вона готова говорити тільки про капітуляцію. І її найголовніше завдання — це продовжити реваншистський рух коштом інших територій, і на цьому вона точно не буде зупинятися. Але ми готові говорити про мир. Тому ми можемо використовувати різні формати непрямого спілкування з Російською Федерацією. Різні сторони, які не бажають прямого спілкування, які хочуть отримати гарантії посередників, можливий формат спілкування через посередника”, — пояснив експерт.
Наратив про те, що Україна не хоче говорити про мир, не вірний. Києву важливий справедливий мир.
“Україна та низка інших країн вважають Володимира Путіна військовим злочинцем, він має ордер на його арешт. Водночас ми готові говорити про мир, це питання раціонального підходу. Важливо, щоб не було такого сприйняття, що Україна не готова говорити про мир. Ми готові говорити та діяти в цьому напрямку”, — зазначив Петренко.
Україні важлива територіальна цілісність, суверенітет, що повністю ігнорує Росія.
“Є певні принципи, найголовніший принцип — це справедливість. Очевидно, що ми виходимо зі статуту ООН, до нього апелюємо. Це питання територіальної цілісності, суверенітету, міжнародного права, на яке суто байдуже ставиться Російська Федерація. Ми вважаємо підхід поступок і того, що Російська Федерація намагається ламати через коліно, неприпустимим. І на цьому ми будемо наполягати. Для цього ми збираємо однодумців”, — резюмував доктор політичних наук.
Читайте також: Як Україна готує план закінчення війни — дипломатичний аспект (ВІДЕО)