Путінський режим блокує інформацію про кількість втрат росіян в Україні, щоб економити на “гробових”. Про це сказав депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.), засновник каналу “Утро Февраля” Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Як це сумно не звучить, але просто приклад Німеччини під час Другої світової війни показує, що суспільство в умовах диктатури може винести набагато більше, якщо блокуються всі інформаційні канали тощо. Але передусім сенс блокувати цю інформацію полягає в іншому — не платити людям гроші. Ось те, над чим уся Україна полюбляє кепкувати й показувати пальцями — то “Лади”, то шуби, то щось іще в Росії роздають. Але за всім цим стоять досить великі, за російськими мірками, гроші, компенсації, за втрату годувальника, за втрату близьких. І ось на них російська влада й заощаджує”, — сказав ексдепутат.
Він також зауважив, що Росія дуже різна, і в різних регіонах живуть люди різного достатку, які по-різному це все сприймають.
“У будь-якому разі влада грає на поєднанні двох речей. З одного боку, людям кажуть, що вони йдуть віддавати борг Батьківщині та борються з фашизмом, роблять взагалі священну справу. І те, що робили всі батьки й діди, прадіди, і це продовження славних традицій. А з іншого боку — такий собі пряник у вигляді певних винагород тощо. При цьому, якщо “Лада” для жителя Москви буде виглядати знущанням, то для жителя якогось тамбовського села це може бути цілком значущою історією, люди будуть казати: ось до цього завжди безоплатно забирали й навіть спасибі не казали. А ось тут ось типу державу поважають”, — резюмував Пономарьов.
Гість ефіру також вважає, що головним чинником національної катастрофи в країні-агресорі стануть не втрати на фронті, а даремність військових поразок.
“Напевно, через певний час в суспільстві наростатиме втома і неприйняття, і буде опір. Але час — це дуже інерційний процес, поки його ще недостатньо. Минув рік з моменту широкомасштабного вторгнення, коли в лексикон росіян прийшло слово війна. До цього вони ж не вважали так, це в Україні розуміли, що йде війна. У Росії цього розуміння не було. І зараз загалом насправді не до всіх дійшло, але більш-менш уже доходить. Але знову, це час, час і час. Тому я думаю, що не кількість жертв буде головним фактором. Я думаю, що головним фактором будуть військові поразки, марність цих жертв — ось що є цим фактором. Одна справа брати участь у перемогах, а інша справа — терпіти гіркоту поразки”, — сказав ексдепутат.
Читайте також: У регулярних частинах найчастіше гинуть молоді — що відомо про втрати армії РФ в Україні (ВІДЕО)