Бахмут і Соледар залишаються найгарячішими точками на всій лінії фронту. У районі Соледара найманці ПВК “Вагнер” уже не зможуть штурмувати позиції українських військ, їм знадобиться допомога. Про це сьогодні, 11 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, під Бахмутом і Соледаром знизилася інтенсивність роботи артилерії, що зумовлено серйозним дефіцитом боєкомплекту.
“У районі Соледара дуже примітний такий момент — пригожинські найманці ПВК “Вагнер” почали вже стикатися з тією проблемою, до якої вони досить успішно рухалися впродовж півтора тижня -= вони практично вичерпали свій передовий штурмовий потенціал. Тобто, передові підрозділи для здійснення штурмів і наступу в даній локації вичерпали свій ресурс, і зараз або їм надаватимуть підтримку регулярні війська російських окупаційних підрозділів, які зараз передусім укомплектовані “чмобіками”, або вони будуть змушені взяти якусь оперативну паузу, назвемо її хоча б так, для накопичення ресурсу і продовження подальших активних дій”, — звернув увагу Олександр Коваленко.
Військово-політичний оглядач зазначив, що розміщення Соледара не дає змоги говорити однозначно про його, наприклад, оточення або про його повний контроль російськими окупантами з цілої низки причин.
“Та ситуація, яку зараз ми спостерігаємо — інтенсивність боїв — викликана тим, що пригожинські найманці ПВК “Вагнер” були перетягнуті. Підрозділи, які мали більш-менш якусь боєздатність, боєздатний потенціал, перетягнули в Соледар з-під Бахмута. І використовуючи саме цей колосальний потенціал, сконцентрований на вузькому фронті, вони й досягли певного успіху під час зайняття тих чи інших позицій у самому Соледарі”, — пояснив він.
Коваленко зазначив, що повне оточення Соледара — це контроль Краснополівки і Червоної гори.
“Захоплення Краснополівки та Червоної гори на сьогодні російським окупантам може тільки снитися, оскільки це вже початок лінії оборони до північно-західного напрямку від Соледара. Що найцікавіше, північно-західні райони самого міста також не перебувають під контролем російських окупантів, бо саме з них теж починається лінія оборони, яка тягнеться досить так щільно до траси Т-0513 і фактично до самого Благодатного. Тобто, по суті, російські окупанти витратили серйозний свій потенціал людського ресурсу в спробі захопити дуже швидко Соледар. Це їм цілком і повністю не вдалося, вони продовжують ці бої”, — сказав він.
Військово-політичний оглядач наголосив, що надалі на російських окупантів чекають не менш запеклі й не менш складні бої на лініях оборони в північно-західних локаціях.
“Вони таким чином зараз вперлися в ситуацію, коли, продовжуючи подальші якісь штурмові дії, фізично просто не можуть, а надати їм відповідну підтримку регулярні війська — РОВ теж не можуть, на це необхідний певний період часу. Тобто я не виключаю, що найближчим часом якраз і виникне така ситуація, що, не завершивши з Соледаром, не поставивши там крапку, ПВК “Вагнер” змушений буде просити підтримку в МО РФ, і в принципі, так вони й зроблять, бо без потенціалу “чмобіків” зараз продовжувати якісь штурмові дії просто нереально”, — резюмував він.
Читайте також: Бої за Бахмут і Соледар, підготовка росіян до оборони в Запорізькій області: підсумки 11 січня на фронті (ВІДЕО)