У питанні зняття заборони на далекобійні удари по території РФ є певний прогрес — думка політолога

Пуск далекобійної ракети ATACMS. Фото: army.mil

У питанні зняття заборони на далекобійні удари по Росії є певний прогрес. Таку думку сьогодні, 5 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Антон Кучухідзе.

Він зазначив, що в одному з інтерв’ю президента Володимира Зеленського прозвучала теза про те, що безпека України повинна починатися в глибині Російської Федерації. Йдеться про те, що потрібна стокілометрова буферна зона, де не буде артилерійських установок, скупчення особового складу, військових містечок, аеродромів тощо.

“Фактично, з погляду практики й теорії безпеки, 100 км углиб російської території для буфера — це означає те, що там немає жодної військової загрози, навіть потенційної, для прикордонної держави, тобто для нас. Тому з погляду політичного позиціювання Україна ставить абсолютно справедливе питання. Бо наші партнери кажуть по певних видах озброєння, що ось Україна має право використовувати ті чи інші види зброї для забезпечення власної безпеки та оборони. І загалом в них риторика була, що ми даємо зброю Україні, щоб вони змогли забезпечити собі оборону та безпеку. Так, з погляду практики безпеки вона починається дійсно в глибинах РФ. Тому як можна розділяти ці поняття з погляду політичного дискурсу або дискурсу стратегій”, — сказав Кучухідзе. 

Він наголосив, що у західних партнерів України немає єдності в питанні щодо заборони на далекобійні удари вглиб території Росії. 

“Плюс згадаймо, нещодавно був візит пана Єрмака, пана Умєрова. Були переговори з американською стороною щодо військово-технічних можливостей, необхідностей для України тощо. Тобто однозначно якийсь прогрес все одно відбувся. Є об’єктивно публічна риторика, публічна дискусія, публічні заяви й України, й Сполучених Штатів Америки. Але потрібно розуміти, що ми всі живемо в контексті війни. Відповідно, можливо, не завжди плани, які узгоджені, можуть бути представлені публічно або про це відкрито заявлені… Тому за всієї риторики, за всього аналізу публічної інформації, яка є, я все-таки ще вважаю, що можливий якийсь сюрприз для Російської Федерації. Тому що такими є реалії війни: ніхто плани на 100% під час війни не озвучуватиме в ефірі або не публікуватиме у себе на сайті — ні Держдеп, ні МЗС України”, — сказав політолог.

Він наголосив, що для створення несподіванок для противника іноді варто вести таку комунікацію, щоб бути ефективним на полі бою.

Читайте також: Бити по військових об’єктах РФ далекобійною західною зброєю: чи дадуть США дозвіл Україні — аналіз експертів

Прямий ефір