Путін втрачає позиції. Свіже опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД) показало: у військового злочинця зараз трохи більше ніж 73% підтримки від населення — найменша цифра з початку вторгнення в Україну. Жителі Курської області вже вимагають його відставки, а кремлівські “воєнкори” незадоволені путінським інформаційним порядком денним, повідомляє FREEДOM.
Симпатії мас покидають Путіна. Жителі прикордонних з Україною територій мають великі претензії до диктатора. Розповідають, що у Кремлі їх не чують.
“Ми вимагаємо відставки Путіна з посади головнокомандувача, Бєлоусова — з посади міністра оборони, бо вони не впоралися з обов’язками й не здатні захистити російські кордони, не здатні забезпечити безпеку населення Росії. Провести перевірки бездіяльності Путіна”, — з повідомлення Telegram-каналу “Совет защитников”.
Соцопитування в Росії фіксують зріст невдоволення владою після операції української армії у Курській області та участі в бойових діях російських строковиків.
“Нам не важливі цифри, нам важлива динаміка. І вона показує — люди помітили Курську область“, — зазначив російський журналіст Майкл Накі.
За даними опитування ВЦВГД, схвалення політики диктатора обвалилося одразу на три з половиною відсоткових пункти.
“Громадська думка Росії реагує на такі події, і пропаганда не всесильна — вона не може продати населенню будь-які вчинки, абсолютно негативні, як успіхи. Все-таки населення реагує на інформаційний порядок денний і реагує на поразки російської політики та її невдачі”, — прокоментував соціолог Ігор Ейдман в ефірі “Ходорковський LIVE”.
Зараз рейтинг у Путіна — 73,6%. Найнижчий з моменту вторгнення в Україну.
“У мене є питання до Путіна щодо того, як ми зараз живемо. Ваші підконтрольні ЗМІ говорили, що ця операція закінчиться за три дні. Ви вибачте, але вона йде третій рік. У мене є ще одне запитання, а чому в нас третина країни, регіони Сибіру не газифіковані, чому в нас газ за вашого правління надсилають до Китаю втричі дешевше, ніж внутрішнім споживачам? Так само як і електрика — надсилається втричі дешевше, ніж російському споживачеві”, — з повідомлення Telegram-каналу “Совет защитников”.
За час повномасштабного вторгнення показник двічі опускався нижче 78%.
“Втретє за час війни рейтинг Путіна пішов донизу. Вперше — під час підписання указу про мобілізацію, вдруге — марш Пригожина й ось зараз. Чому це відбувається? Диктатори чутливі до громадської думки. Адже здавалося б — диктатура, монопольні засоби масової інформації… І, з усім тим, коли йдуть ось ці зміни — диктатор може на це реагувати”, — зазначила російська політична аналітикиня Ольга Курносова.
Аби не розгубити й ці цифри, у Кремлі вирішили тему боїв у Курській області табуювати.
“Чому “президент” Росії Путін, який багато разів заявляв, що відповідає за все, що відбувається у країні, не несе відповідальність за страшну трагедію, що забирає життя”, — з допису Telegram-каналу “Совет защитников”.
Нині на державному телебаченні показують фестивалі їжі або відкриття виставок. На путінський інформаційний порядок скаржаться вже “Z-військові”.
“Ну чого там, показують Бєлгород, що стогне під обстрілами, напівокуповану Курську область, важкі бої або наслідки одного з наймасовіших прильотів БпЛА? До Москви для них літати давно вже не перешкода, і навіть далеко вглиб нашої країни. Нічого цього зараз по федеральних каналах ви не побачите”, — з повідомлення в Telegram-каналі “Separ”.
Політологи кажуть, що навіть 73% підтримки Путіна — занадто завищені. Й такі цифри — не гарантія довічного правління.
“У житті не пробачу Путіну за те, що він понівечив мій народ”, — прокоментувала росіянка журналістам YouTube-каналу TV2.
Рейтинг диктатора Румунії Ніколає Чаушеску за тиждень до розстрілу становив 99%.
Читайте також: США вводять обмеження для російських медіа у відповідь на втручання у вибори — деталі