У Путіна та Кім Чен Ина збігається багато інтересів, — експерт про договір між РФ і КНДР

Кім Чен Ин та Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Партнерство Росії та Північної Кореї побудовано на взаємній взаємовигоді. Не виключено, що РФ може надати КНДР технології, гроші та сировину, а Північна Корея використовує працю своїх робітників, щоб допомогти Росії з виробництвом озброєнь. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

“Головне питання в тому, що ховається за договорами, які підписали російський диктатор Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. Не виключено, що за цим договором РФ може надавати КНДР технології, сировину, гроші. А Північна Корея може направити у РФ 200 або 300 тисяч осіб на заводи з виробництва озброєння”, — назвав експерт одну з імовірних причин тісного партнерства РФ і КНДР.

За його словами, ще однією причиною може бути атака на Південну Корею для того, щоб розпорошити сили Сполучених Штатів Америки.

“Це союзник США. З 1953 року там перебуває контингент США, ну і так далі. Ну і Японія, звичайно ж. Але загалом логіка КНДР у тому, щоб торпедувати можливість створення аналога НАТО в Азії. Для Північної Кореї створення такого блоку в Азії неприпустимо. До речі, така позиція в інтересах Росії та Китаю”, — додав експерт.

Він наголосив, що Росія може виконати свою погрозу щодо розповсюдження ядерної зброї тим режимам, де вони ще не з’являлися. Мається на увазі Північна Корея.

“Це може статися на тлі того, що Кім Чен Ин почне безпосередньо погрожувати Сполученим Штатам Америки, чого він не робив досить давно. Тому не виключено, що Росія може виконати свою погрозу та передати Північній Кореї технологію виробництва ядерної зброї. Тому що, щоб створити ядерну боєголовку, потрібна технологія мініатюризації для того, щоб у бойову головку покласти ядерний заряд. Загалом, у Росії та Північної Кореї збігаються дуже багато інтересів”.

Він також прокоментував можливе відправлення північнокорейських військових підрозділів на війну Росії проти України.

“Не думаю, що це будуть саме військові. Можливо, це будуть фахівці для підготовки фортифікацій. Тому що корейці в цьому мають дуже хороший досвід — у них фактично вся країна під землею. Крім того, є підозри, що тунелі у Газі були побудовані саме робітниками з Північної Кореї. Тому не виключено, що КНДР у такому форматі може брати участь у війні”, — резюмував Тарас Загородній.

Читайте також: Відправлення інженерних військ КНДР в Україну означатиме, що Росія посилилася офіційним союзником, — Мусієнко

Прямий ефір