За підсумками військового заколоту як політик Пригожин закінчився, як бізнесмен — заробив багато грошей, і далі в нього все буде добре. Для міністра оборони РФ Сергія Шойгу наслідки будуть негативними. Крім того, з’явилися галочки навпроти прізвищ представників російської еліти, зокрема, урядовців, які на тлі походу Пригожина на Москву відлетіли. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив засновник каналу “Утро Февраля”, депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.
Він зазначив, що внутрішньоросійський образ Пригожина підірвано, але йому нічого не загрожує.
“Думаю, що зараз у нього буде все гаразд, поїде до Африки заробляти гроші. Він хотів вийти, зберігши обличчя, з Бахмута, і довго шукав спосіб. Йому цей спосіб зараз забезпечать, компенсують бабки, які в нього в Пітері захопили тощо. Я впевнений, що все буде гаразд. Готовий з вами посперечатися, що буде добре”, — заявив Пономарьов.
Він наголосив, що Путіну бунт був серед іншого потрібний як інструмент перевірки лояльності, зокрема в армії. Достатньо “кривий” маршрут Пригожина на Москву дозволив перевірити дієздатність військового керівництва в кількох регіонах. Для міністра оборони РФ підсумки перевірки є негативними.
“Із самого початку Пригожина нацьковували на Міноборони. Конфлікт Пригожина з Міноборони — справжній, рахунки його з Шойгу — справжні. Я думаю, що Шойгу не втримається на своїй посаді. Його звільнять, як мінімум, а можливо, і більше. Просто для цього були потрібні підстави. Наразі підстави надано: наочна демонстрація його слабкості… Перевірили, відповідно, стан команди та командування армією. Тож важливу місію виконав Євген Вікторович Пригожин”, — підсумував Пономарьов.
Він додав, що це була майстерно розіграна вистава, а Пригожин — “дуже талановита людина в політичному плані та майстерно володіє методами піару”.
Читайте також: “Класичний приклад спровокованого штучного путчу”: цілі бунту Пригожина назвав ексдепутат Держдуми
Нагадаємо, увечері 23 червня ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що регулярна армія Росії завдала ракетного удару по тилових таборах “вагнерівців” та оголосив “марш справедливості”.
Озброєні “вагнерівці” на чолі з Пригожиним вирушили до Ростова-на-Дону, де захопили територію штабу Південного військового округу, а також взяли під контроль інші військові об’єкти. Після чого вирушили на Москву.
Правоохоронні органи РФ порушили проти Пригожина кримінальну справу через заклик до збройного заколоту.
У суботу, 24 червня, Путін назвав дії Пригожина “відступництвом” від свого народу та “ударом у спину”. Він порівняв це із подіями 1917 року. В окремих регіонах РФ запроваджено режим контртерористичної операції.
Проте вже ввечері 24 червня Пригожин повідомив, що розгортає колону військової техніки за 200 км від Москви, “вагнерівці” повертаються до польових таборів. Це сталося нібито після телефонної розмови Пригожина та Лукашенка, про яку заявили у Кремлі.
Читайте також: Путіну дуже важливо створити ситуацію хибного вибору меншого зла, — Пономарьов про дії Пригожина