У прифронтових містах і селах Запорізької області досить складна гуманітарна ситуація — деталі від депутата облради

Аскад Ашурбеков. Фото: zanoza-news.com

На прифронтових територіях Запорізької області зберігається складна гуманітарна ситуація. Російські війська постійно обстрілюють населені пункти, хоча більша частина цивільної інфраструктури й так зруйнована, а військової інфраструктури немає взагалі. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков.

За його словами, за минулу добу російські війська завдали близько ста ударів майже по всій лінії фронту, а саме по 13 населених пунктах.

“Ворог продовжує бити по цивільній інфраструктурі, у цих територіальних громадах практично немає об’єктів військової інфраструктури. Школи, лікарні, дитячі садки росіяни методично розбомбили кілька місяців тому. Але вони продовжують обстрілювати приватні території”, — розповів Ашурбеков.

Він зауважив, що через постійні обстріли в прифронтових населених пунктах складно відновити комунікації, зокрема електропостачання та газопостачання.

“Але силами регіональної влади, силами міжнародних організацій виходить забезпечити людей грубками, дровами, тобто забезпечити хоча б мінімальний базовий рівень потреб. Якщо говорити про населені пункти, які розташовані на відстані понад 10 км від лінії фронту, тут ситуація набагато краща. Є і комунікації. Загалом, попри близькість до лінії фронту, ситуація досить стабільна і за кількістю населення в цих населених пунктах”, — повідомив депутат.

Ашурбеков також звернув увагу, що в прифронтових населених пунктах залишилося лише 15% жителів від тих, що проживали до війни.

“Сумарно в районі 10-кілометрової зони від лінії фронту проживає близько 7 тис. осіб. Дітей евакуйовано Органи влади всіх рівнів рекомендують людям евакуюватися, оскільки настала зима і йдуть загострення на лінії фронту. Але це питання поки що має добровільний характер. Попри те, що є безплатний евакуаційний транспорт, попри те, що є можливість отримати необхідні житлові умови в місті Запоріжжя, частина людей залишається жити на цих територіях. Для цих людей ми намагаємося забезпечити хоча б базовий рівень гуманітарної допомоги, щоб вони могли пережити зиму, наскільки це можливо, в комфортних умовах, в умовах війни”, — поінформував він.

Читайте також: 10 “Шахедів” знищила українська ППО — що відомо про нічну атаку РФ

Нагадаємо, на Запорізькому напрямку окупанти вісім разів без успіху намагалися відновити втрачене становище біля Роботиного Запорізької області, а також вели безрезультатні штурмові дії на захід від Вербового, де українські захисники відбили ще чотири атаки.

Прямий ефір