У прифронтовій зоні Запорізької області залишаються 5-7% мирних жителів — дані ОВА

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Гуляйполе, Мала Токмачка, Оріхове. Всупереч тому, що ці населені пункти Запорізької області щодня з’являються у зведеннях обстрілів російськими окупантами, у них, як і раніше, залишаються проживати місцеві жителі. Про те, скільки людей залишається у небезпечних районах області та як їм доводиться виживати під постійними обстрілами, сьогодні, 25 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів речник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Коваленко.

“Гуляйполе, Мала Токмачка, Малинівка — ці населені пункти розташовані найближче до лінії ведення бойових дій. Роботине — це взагалі окрема історія. Це практично епіцентр бойових дій. У цих населених пунктах залишаються проживати мирні жителі. Насправді людей залишилося дуже мало — приблизно 5-7% від кількості жителів, які там проживали до війни. Наприклад, якщо в Оріховому до війни проживало 14 тис. осіб, то зараз близько тисячі”, — розповів Коваленко.

Він зазначив, що ті, хто залишилися, це переважно люди похилого віку та маломобільні громадяни.

“Часто запитують, чому люди залишаються у цих небезпечних районах. Є дуже багато причин. Перше — вони прив’язані до тих місць, де вони народилися, де створювали свої домоволодіння. У когось є господарство, умовно кажучи, корови, кури, городи, комусь нікуди їхати, бо в них немає родичів. Але здебільшого люди за багато десятиліть прив’язались до тих місць, де вони проживають, і тому їм дуже складно звідти виїхати. До слова, це не тільки у Запоріжжі. Така тенденція спостерігається по всій території прифронтових областей”, — констатував спікер Запорізької обласної військової адміністрації.

Він також зазначив, що крім постійних обстрілів цих населених пунктів, більшість із них з 2022 року перебувають без багатьох благ цивілізації, зокрема без електрики.

“Ці населені пункти залишилися без електрики ще з 2022 року. Крім того, ще у приблизно 40 населених пунктах Запорізької області відсутнє газопостачання. Тому людям, які залишилися там жити, дуже непросто. Звісно, місцеві волонтери всіляко їм допомагають. Також у цих населених пунктах у найбезпечніших місцях встановлено “Пункти незламності”, де мешканці можуть отримати всю необхідну допомогу — соціальну, медичну, правову, а також можуть підзарядити свої гаджети, обмінятися інформацією. Також постачаються харчові продукти. Разом із працівниками ДСНС і місцевою владою намагаємося вмовити покинути ці населені пункти. Але з різних причин люди готові проживати навіть у напівзнищених будинках”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Росія руйнує українську інфраструктуру для створення гуманітарної кризи, — міністр енергетики США

Прямий ефір