Поширення в Польщі листівок із рекламою терористичної приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” є інструментом промацування Російською Федерацією можливих реакцій НАТО, беручи до уваги сам бюрократичний процес ухвалення рішень у цій організації. А також можливість саме гібридними методами вплинути і на суспільство західних країн, що межують і з Білоруссю, і з РФ, і домогтися якихось своїх вигод. Таку думку сьогодні, 14 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
Так він прокоментував інформацію про появу листівок у Кракові. На них англійською мовою написано в перекладі “Ми тут. Долучайтеся до нас”, також там розміщено QR-код. Пізніше в Польщі затримали двох громадян РФ, які розклеювали ці листівки. Вони отримали звинувачення попередньо у шпигунстві.
“Це логічне продовження тих дій з розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі, з виведення на територію Білорусі цієї так званої ПВК “Вагнер”, а за великим рахунком це є частиною військової російської машини. І, звісно ж, це частина тих інформаційно-психологічних зусиль щодо посилення впливу на західну спільноту, посилення відчуття тривожності, перемикання фокуса уваги на загрози для власних кордонів”, — сказав Рябих.
За словами експерта, подібними діями російська військова та інформаційно-психологічна машина хоче домогтися ослаблення підтримки України.
“У такий спосіб впливаючи на суспільство західних країн, насамперед Польщі, країн Балтії, переключити, змусити думати, що потрібно зациклюватися на своїй безпеці і потрібно закінчувати з допомогою Україні”, — уточнив він.
Але, зазначив Рябих, подібні дії мають тільки зворотний вплив.
“Попри те, що перший час не було готовності, зокрема й Польської держави, якщо ми згадаємо той самий проліт білоруського гелікоптера на кордоні, зараз вживають активних заходів із розгортання додаткових військових сил на кордоні з Білоруссю, і поступово ступінь рішучості в діях і польського керівництва, і підходах країн НАТО повертається”, — резюмував директор із розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.
Читайте також: Лукашенко не зацікавлений у ПВК “Вагнер” і не фінансуватиме її, — Ковалевський
Нагадаємо, на думку політолога Володимира Фесенка, Кремль разом із режимом Олександра Лукашенка напередодні саміту НАТО у Вільнюсі проводив низку так званих інформаційно-психологічних спецоперацій. Оскільки Литва межує з Білоруссю, тоді йшлося і про розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі та було ухвалено рішення про передислокацію ПВК “Вагнер”. Зараз Москва змістила акценти в бік Польщі, оскільки в цій країні триває підготовка до виборів.