Президент РФ Володимир Путін після 24 червня, коли ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин зі своїми бойовиками здійснив спробу заколоту, опинився в такому сильному стресі, що для нього потрібна якась психотерапія. І це намагаються робити через демонстрацію “любові” народу. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
За його словами, Путіну демонструють народну любов через телевізійні сюжети, пропагандистські вистави. Але не тільки — була серія дзвінків.
“Телефонних розмов Путіна з диктаторами з різних країн світу, зокрема і країн Перської затоки. З одного боку, диктатори виявляли інтерес, я так розумію, вони вклалися в Росію або є російські інвестиції, вони хотіли поцікавитися, чи все гаразд. А з іншого боку, мабуть, для Путіна теж важливо, щоб йому сказали слова підтримки, що “ми з вами матимемо добрі стосунки” тощо. Тобто йде така специфічна психотерапія для Путіна. А допоможе це чи ні — питання відкрите. Мені здається, що як ковід вплинув на Путіна, дах у нього поїхав після ковіду і самоізоляції, і 24 червня на Путіна теж сильно вплине психологічно”, — сказав Фесенко.
Разом із цим, акцентував політолог, серйозний, авторитарний лідер Китаю Сі Цзіньпін не телефонував Путіну.
“У Пекіні зараз стали ставитися до Путіна з презирством. Це не означає, що вони відмовляться від якихось партнерських відносин із Росією, Росія їм потрібна як сировинний придаток, потім ядерна зброя в Росії. Росія потрібна для протистояння зі США. Китай не воюватиме за Росію, тим більше зараз, після всього того, що сталося, але їм потрібно зараз контролювати Росію”, — зазначив він.
За даними Фесенка, які він знає “з дуже поінформованих джерел”, 24 червня і пізніше китайці активно контактували із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
“Я думаю, що Лукашенко діяв, зокрема, із санкції Пекіна і, можливо, гарантії для Пригожина і дії з “розрулювання” ситуації були, зокрема, зі схвалення Пекіна. Пекін теж міг виступати своєрідним гарантом. Тому що вони не хочуть нестабільності в Росії. Але їхнє ставлення до Путіна сильно і сильно похитнулося. Тому шукатимуть нових керівників Росії на перспективу. Думаю, кастинг вони вже оголосили ще раніше, а зараз потреба в цьому тільки зростає”, — розповів він.
Також політолог повідомив, що в Росії виникло нове явище.
“Якщо раніше була взаємозалежність — Путін залежав від ефективних дій своїх силовиків, грав на протиріччях між ними, але й силовики від нього залежали. А зараз Путін залежить від силовиків, і ця залежність різко посилилася. Водночас протиріччя між силовиками не тільки залишилися, але багато в чому й посилилися, просто тепер у прихованій формі. Питання тільки в тому, коли рвоне знову — коли саме і в якій формі. Я думаю, що це неминуче”, — резюмував Володимир Фесенко.
Читайте також: Те, що Пригожин живий, навіває на думку, що не все так однозначно в історії з заколотом, — Селезньов
Нагадаємо, на думку радника керівника Офісу президента України Михайла Подоляка, невдалий переворот, заколот Пригожина позначив те, якою Росія насправді є країною, — абсолютно слабкою, абсолютно гнилою зсередини, абсолютно відсутньою з погляду силової й управлінської вертикалі та з абсолютно нікчемною, боягузливою елітою.