У ПАРЄ створили спеціальний майданчик з питань повернення українських дітей — деталі розповіла Хоменко

Олена Хоменко. Фото: uatv.ua

Під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи було створено нетворк, учасники якого займатимуться напрацюванням шляхів і механізмів вирішення проблем, пов’язаних з українськими дітьми. Мова, зокрема, про незаконно депортованих Росією та тих, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу FREEДОМ розповіла віцепрезидентка Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олена Хоменко.

“Це був результативний тиждень і ще одна успішна сесія ПАРЄ для української делегації, для України загалом. Було ухвалено три резолюції, які стосуються України. Також було проведено два заходи: щодо викрадення Росією журналістів і запуску нетворка, який буде опікуватися проблемами українських дітей”, — зазначила Хоменко. 

За її словами, нетворк — це майданчик, що об’єднуватиме парламентарів різних держав.

“Платформа об’єднуватиме парламентарів, членів Ради Європи, ПАРЄ і буде займатися допомогою у вирішенні проблемних питань всіх українських дітей: як тих, хто був переміщений всередині України, тих, хто зараз за кордоном, так і незаконно депортованих дітей. Тобто цей нетворк фокусуватиметься на проблемах всіх категорій українських дітей”, — пояснила віцепрезидентка ПАРЄ.

Також серед завдань нової платформи — донесення інформації до міжнародної спільноти та підтримка вже існуючих ініціатив.

“Ми хочемо доносити всі проблемні питання нашим колегам-парламентарям, щоб вони фасилітували в своїх країнах і допомагали нам їх вирішувати. Нам потрібен обмін інформацією, важливо бути синхронізованими і підтримувати вже існуючі ініціативи, проєкти, зокрема Міжнародну коаліцію з повернення українських дітей. Ми хочемо, щоб наші партнери долучались до ініціативи Bring Back Kids UA. Для цього ми і створили цей майданчик, щоб обмінюватись інформацією, просити про просування тих чи інших питань в країнах-членах. Тому що парламентарі і політики впливають на свої уряди, вони здатні просувати і вирішувати питання, які важливі для України”, — наголосила Олена Хоменко.

Вона також зауважила, що повернення викрадених дітей додому поки що відбувається повільними темпами. Україна намагається залучати до цього процесу треті країни. 

“На жаль, цей процес відбувається не такими темпами, як хотілось би. Ми хочемо повернути всіх депортованих дітей. Їх близько 20 тисяч. І до цього ми хочемо залучати країни-посередники. Про це, зокрема, наголошує уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. Ми, парламентарі, будемо сприяти пошуку нових механізмів, шляхів, напрямків, які зможемо використовувати для повернення всіх українських дітей. Ми знаємо, що це наразі є складним завданням, складним питанням, позаяк Росія не надає інформацію про дітей, не співпрацює з міжнародними організаціями. І відповідно, ми не можемо наразі їх швидко повернути”, — резюмувала Хоменко. 

Читайте також: Результативний тиждень у ПАРЄ — яких важливих рішень досягла Україна: репортаж зі Страсбурга (ВІДЕО)

Нагадаємо, реєстр щодо репарацій за злочини проти дітей розробляється як на рівні України, так і на рівні Ради Європи.

Прямий ефір