У ПАРЄ працюють над питанням санкційної політики щодо Росії — деталі від Ясько

Єлизавета Ясько. Фото: uatv.ua

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) триває робота над резолюцією щодо санкцій проти Російської Федерації. Росія навчилася обходити запроваджені обмеження та отримувати необхідні для виробництва зброї деталі. Парламентарії працюють над правозахисними питаннями в цій галузі. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту FREEДОМ у Страсбурзі розповіла членкиня української делегації в ПАРЄ, членкиня політичного комітету ПАРЄ Єлизавета Ясько.

“Санкції — одна з тем, яка не завжди повністю зрозуміла нашим закордонним друзям, особливо те, як вони працюють, які є переваги та недоліки. Я почала працювати над резолюцією, щоб боротися з відсутністю розуміння значущості санкцій і того, що санкції можуть бути ефективним інструментом ізоляції агресора. Але вони не можуть бути єдиним інструментом, вони можуть бути лише додатковим інструментом разом із військовою допомогою, співпрацею в галузі безпеки”, — зауважила вона.

За її словами, у ПАРЄ обговорювалося, що можна зробити для посилення санкцій, для дотримання прав людини та демократії.

“І ми бачимо реальні дані журналу The Economist, які показують, що санкції змогли на деякий час обмежити військове виробництво Росії. Але пізніше, коли Росії вдалося обійти санкції, вона почала скуповувати деталі, які надходять із Заходу. І цю проблему тут розуміють. Ми працюємо над правозахисними рішеннями в цій галузі”, — заявила Ясько.

Прямий ефір