У Парламентській асамблеї Ради Європи — “український день”: деталі зі Страсбурга (ВІДЕО)

Парламентська асамблея Ради Європи. Фото: uatv.ua

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) сьогодні, 26 червня, очікується насичений день, де пріоритет залишається за українським питанням. Про це розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов із французького Страсбурга.

“Робота Парламентської асамблеї Ради Європи триває. Сьогодні так званий український день, ударний день. Голосуватимуться резолюції, зокрема й щодо санкцій. Також сьогодні відбуватиметься івент-захід щодо незаконно затриманих українських журналістів”, — розповів він.

Голова комітету з питань науки, культури, освіти та медіа ПАРЄ Євгенія Кравчук більш детально розповіла про захід.

“По-перше, це, по суті, продовження резолюції українського парламенту, коли ми звернулися до міжнародних організацій (із проханням, — ред.) звернути увагу на проблему журналістів, які в полоні, які сидять за надуманими статтями… По суті, це громадянські заручники, громадянські люди, яких за всіма конвенціями агресор не може забирати з дому й саджати до в’язниці. І разом із Радою Європи та групою лібералів ми вирішили зробити такий окремий захід. Ми, до речі, запросили, й він погодився, новообраного генерального секретаря Алена Берсе… Буде президент ПАРЄ Теодорос Русопулос та наш омбудсмен Дмитро Лубінець”, — зазначила вона.

Кравчук також уточнила, що відбудеться голосування щодо трьох резолюцій на підтримку України.

“Буде резолюція щодо санкцій стосовно Росії, щодо трибуналу (стосовно злочинів РФ, — ред.), нашого хорватського колеги. Також буде розглянута моя резолюція з питань культурної ідентичності, те, як Росія фактично намагається стерти українську ідентичність. Це частина геноцидальної кампанії, ширшої, яку РФ проводить проти українців”, — повідомила вона.

Кравчук розповіла, що в ПАРЄ проводиться виставка “Листівки з України”. Це проєкт, що демонструє шкоду, завдану українській культурі Росією від початку повномасштабного вторгнення.

“На виставці показано, який вигляд мали культурні об’єкти до російської атаки й після. Ми всі їх хочемо і захистити, і відбудувати. Також на експозиції представлені книжки з Харкова — видавництва “Віват”, яке було атаковане Росією… На жаль, 7 людей, які друкували книжки, були вбиті Російською Федерацією. Ми бачимо, що росіяни навіть хочуть знищити видавництва, які друкують українські книжки. Це не збіг, це інструмент війни”, — сказала голова комітету з питань науки, культури, освіти та медіа ПАРЄ.

Євгенія Кравчук. Фото: uatv.ua

Президент ПАРЄ Теодорос Русопулос у своєму виступі окремо відзначив цю виставку.

“Більшість пам’яток, які ви побачите, були пошкоджені або знищені на самому початку війни, до березня 2022 року. Оскільки я є членом нашого комітету з питань культури, науки, освіти і ЗМІ та підкомітету з культурного розмаїття та спадщини, захист культури народу — тема, дорога моєму серцю. Це тема, близька до самобутності свого народу. На минулій сесії, дорогі колеги, дорогі друзі, учасники Асамблеї закликали використати російські заморожені активи в наших державах-членах для відновлення України. Відновлення об’єктів культурної спадщини є важливою частиною відновлення України”, — сказав Русопулос.

Олег Борисов також нагадав, що вчора, 25 червня, на полях ПАРЄ завершилися вибори нового генерального секретаря Ради Європи. На цю посаду призначено колишнього президента Швейцарії Алена Берсе, який вступить на посаду 18 вересня.

“Я говорив раніше, наш головний пріоритет — це підтримка України. І це не просто підтримка України, а всіх континентів. І не так усіх континентів, як наших цінностей, демократичних цінностей: верховенства права й прав людини. Це безпосередньо центр наших цінностей. І ось чому я вже говорив про цю експозицію…. Я вже приходив її подивитися, вона несе дуже важливий меседж. Дуже важливо пояснити всім, чому так важливо підтримувати Україну… Європі та всім її організаціям й членам. Але і, як я сказав раніше, сильна підтримка має бути й поза європейським континентом. Це не регіональне, а глобальне питання для всього світу. І нам потрібно задіяти всіх по максимуму в цьому напрямку”, — заявив Берсе, відповідаючи на запитання телеканалу FREEДОМ.

Читайте також: ЄСПЛ визнав Росію винною в порушеннях прав людини в Криму — подробиці зі Страсбурга (ВІДЕО)

Прямий ефір