У обіцяних США авіабомб JSOW є своя специфіка застосування в Україні, — авіаексперт

AGM-154 JSOW. Фото: defence-ua.com

Під час нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона Джо Байден заявив про надання Україні авіабомб JSOW, середньої дальності, для F-16. За словами президента США, ця бомба допоможе Україні з далекобійністю. При цьому використовувати її Україна може на власний розсуд. Ця бомба стає відносно далекобійною, коли запускається з великої висоти. А в нинішніх реаліях вона має свою специфіку застосування в Україні. Про це сьогодні, 4 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів авіаційний експерт, аналітик Костянтин Криволап.

“Насправді, ця бомба навіть на бомбу не схожа. Вона швидше схожа на крилату ракету, яку зробили без двигуна. Це не модифікація звичайних бомб, доведених до стану керованої бомби. Бомба JSOW — є досить точною. Якщо її пускати з великої висоти — 10-12 тисяч метрів, то вона може залітати на 120 км, тому що має хороші аеродинамічні характеристики”, — розповів авіаційний експерт.

За його словами, зараз Україна не може використовувати цю бомбу, тому що українські літаки не можуть літати на великих висотах, оскільки є ймовірність потрапити до зони поразки засобів протиповітряної оборони (ППО) росіян. Тих самих комплексів С-300 і С-400 на певних дистанціях, або навіть “Буків”.

“Цю бомбу може пускати лише літак F-16. Тому українські пілоти будуть змушені пускати її, розганяючи F-16 на малій висоті й потім відпускаючи її в режимі кабрування. Таким чином, ми зможемо використовувати її, в кращому випадку, на дистанціях 25-30, максимум — 40 км, не більше. Тому говорити про середню дальність чи якусь далекобійність бомби JSOW не доводиться”, — резюмував Костянтин Криволап.

Читайте також: Україна отримає від Франції ще 12 настанов CAESAR, — міністр оборони Франції

Прямий ефір