З вересня 2023 року в американській політиці виникла патова ситуація через протистояння між республіканцями та демократами, що перешкоджало ухваленню законопроєкту про допомогу для України, Ізраїлю і Тайваню. Проте нині в нижній палаті Конгресу США нарешті з’явилося розуміння невідкладності питання військової підтримки для української армії. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“У США загострилася і йде повним ходом передвиборча боротьба. І, на жаль, ще з осені 2023 року не тільки з питань допомоги Україні, а, наприклад, щодо бюджету самих Сполучених Штатів виникла патова ситуація”, — сказав він.
За його словами, патова ситуація є результатом протистояння між Республіканською та Демократичною партіями США.
“Республіканці не хочуть приймати те, що пропонує Білий дім, а Білий дім не хоче погоджуватися на ультиматум республіканців. У підсумку, аж до останнього моменту, вони навіть бюджет США на 2024 рік не могли ухвалити, — ухвалювали на два місяці, щоб федеральні структури могли працювати. І тільки в березні вони ухвалили половину бюджетних пакетів, ще половину мають ухвалити до 22 березня”, — пояснив Фесенко.
Політолог підкреслив, що через внутрішню міжпартійну боротьбу застопорилася не тільки допомога Україні, а й допомога Ізраїлю, Тайваню, і, загалом, міжнародна допомога від США.
“При цьому парадокс: і демократи, і більшість республіканців підтримують Україну. У чому полягає дилема? Або буде проголосовано законопроєкт, який підтримує Білий дім, і законопроєкт, який підтримали в Сенаті США, — це двопартійна резолюція про міжнародну підтримку, зокрема України на 60 млрд дол. Або нижня палата Конгресу, де більшість республіканців, проголосує свій власний законопроєкт про підтримку України. Такий варіант теж можливий”, — каже він.
За його словами, нарешті в нижній палаті Конгресу прийшло розуміння, що необхідно діяти без зволікання в питанні військової допомоги для України.
“Майкл Джонсон, спікер нижньої палати Конгресу, він якраз теж це підтримує, але веде свою гру, готує свій власний законопроєкт. Тому, я думаю, найближчими тижнями, до кінця березня, ми побачимо, який саме законопроєкт буде проголосовано в нижній палаті Конгресу”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: “Зміни політики США немає щодо України”: коли і яку допомогу буде надано (ВІДЕО)