У Німеччині щодня дискутують про допомогу Україні, — Умланд

Андреас Умланд. Фото: Facebook/Andreas Umland

Після саміту НАТО у Вільнюсі (Литва) у Німеччині тривають дискусії про те, чи достатня допомога ФРН надає Україні. У зв’язку з цим політики та суспільство розділилися на кілька фракцій, з яких більша критикує уряд Німеччини й вважає, що допомога має бути більшою, а Україну мали б запросити до Альянсу. Про це сьогодні, 14 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

“У самій Німеччині дуже розділені думки. Тут є досить велика фракція експертів, політиків, громадянського суспільства, академічних оглядачів, які незадоволені німецькою політикою в тому сенсі, що вони вважають, що Німеччина повинна більше допомагати Україні, що НАТО повинно було запросити Україну вже на Вільнюському саміті до складу блоку. Ну а є альтернативні табори, які вважають правильним те, як себе Німеччина поводить. Навіть є люди, які вважають, що Німеччина надмірно активна в допомозі для України”, — розповів він.

Такого роду суперечки ведуться щодня. Україна стала великою темою в Німеччині.

“Така дискусія практично щодня йде. Найбільші медіа в це включені майже щодня, це обговорюють найвизначніші політики, професори, експерти, навіть люди, які взагалі не мають відношення до політики, вони висловлюються про це. Це велика тема”, — зазначив Умланд.

Експерт висловив думку, що у зв’язку з тим, що країни “Великої сімки” (G7) узгодили спільну декларацію щодо довгострокової безпекової та економічної підтримки України, у майбутньому українська сторона може спрямувати більший акцент на співробітництво з країнами G7, ніж з НАТО.

“Нове формулювання комюніке — запрошення буде висловлено, коли будуть умови виконані для такого запрошення, коли всі союзники, тобто всі країни-члени НАТО, на це погодяться. Також було зроблено цілу низку інших обіцянок. Допомога Україні, мабуть, ляже на “Велику сімку”. Мабуть, там менше розбіжностей між країнами. Можливо, НАТО в наступні роки не буде таким важливим для України партнером, а найголовніший формат буде “Велика сімка”, — припустив він.

Читайте також: Німеччині історія забороняє, щоб німецька техніка вбивала росіян — думка

Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) відбувся саміт НАТО, на якому було засновано Раду Україна — НАТО. У першому засіданні Ради взяв участь президент України Володимир Зеленський. 11 липня главами держав і урядів країн НАТО було затверджено Вільнюське комюніке, в якому закріплено, що Україна буде членом Альянсу, і вступ відбуватиметься без Плану дій щодо членства в НАТО, а за прискореною процедурою. Також у межах саміту країни “Великої сімки” (G7) узгодили спільну декларацію щодо довгострокової

Прямий ефір