У Грузії 14 грудня — “вибори” президента. Цього року їх проводитимуть за новою системою. Президента вперше обиратиме не народ, а колегія виборників, що складається з 300 осіб. Кандидат на виборах тільки один — ним став депутат від партії “Грузинська мрія” Михаїл Кавелашвілі. Зі свого боку чинна президентка Саломе Зурабішвілі не збирається у відставку. Хоча президентський термін чинного глави держави закінчується 16 грудня, повідомляє FREEДOM.
Варто зазначити, що голосування пройде на тлі політичної кризи, яка розпочалася з парламентських виборів у жовтні й загострилася після того, як влада оголосила про припинення процесу євроінтеграції Грузії. У країні вже близько двох тижнів без перерви тривають масові протести. Силовики відповідають жорсткими розгонами та побиттям учасників акцій.
Тим часом у Тбілісі до акції протесту біля парламенту напередодні приєдналися держслужбовці. Вони висловлюють незгоду з рішенням уряду відкласти євроінтеграцію і засуджують тиск на працівників державного сектору. Вони також заявляють про порушення Конституції та залякування з боку влади. Особливе занепокоєння у протестувальників викликає ухвалений парламентом 11 грудня законопроєкт про державну службу. Цей документ, на думку експертів, значно обмежує права держслужбовців і може бути використаний для політичних репресій.
Опозиційні політичні об’єднання Грузії, а саме “Коаліція за зміни”, “Єдність — Національний рух”, “Сильна Грузія” і “Гахарія за Грузію” не визнають легітимність президентських виборів, призначених на 14 грудня. Про це йдеться у спільній заяві політичних сил. Вони наголосили, що не визнають так званих президентських виборів, призначених на 14 грудня так званим парламентом, захопленим Іванішвілі, який не має ні міжнародної, ні внутрішньої політичної легітимності.
“Ми, політичні партії, які перемогли на виборах 26 жовтня, не визнаємо самопроголошену владу або будь-яку її гілку. Єдиним легітимним державним інститутом є президент. Тому єдиним легітимним представником Грузії є Саломе Зурабішвілі. У нелегітимного парламенту немає повноважень обирати президента, отже, Саломе Зурабішвілі залишається президенткою Грузії, головнокомандувачем Сил оборони й вищим представником країни в зовнішніх відносинах. Вихід із гострої політичної кризи, яка виникла, є тільки один — нові вільні та чесні вибори. Ми цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів і очікуємо подальших ефективних і рішучих кроків”, — із заяви опозиційних політичних сил Грузії.
Читайте далі: Кремль перейшов від повзучої окупації до прямої та агресивної, — політолог про ситуацію в Грузії напередодні “виборів”