Союзники по Північноатлантичному альянсу (НАТО) домовилися профінансувати військову допомогу Україні на 40 млрд євро у 2025 році. Про це повідомило агентство Reuters, інформує FREEДОМ.
Так, країни-члени підпишуть зобов’язання наступного тижня у Вашингтоні, де з 9 по 11 липня відбудеться саміт НАТО.
Підготовку до зустрічі, а також наміри країн Альянсу наблизити Україну до членства і допомогти зміцнити обороноздатність країни обговорила українська делегація на зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.
“Ми почули від наших партнерів повну готовність співпрацювати, допомагати Україні, щоб справді вирішити цей наступний виклик у цій критичній ситуації. Найважливіше завдання президента України, уряду України — робити все необхідне, щоб бути готовими до цих викликів. І дійсно, працюючи з партнерами — з американськими та іншими — ми дійсно робимо все необхідне, що потрібно зробити для реального виходу з цієї критичної ситуації”, — заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
За його словами, підготовка до саміту — триває.
“Вважаю, що в нас хороші результати, але все вже в деталях, думаю, можна буде побачити, прочитати в конкретних документах, які стануть підсумком саміту НАТО”, — додав керівник ОПУ.
“Ми обговорили наше бачення політичних заяв, які стосуються членства України в НАТО, і я впевнена, що так воно і буде, і ми доб’ємося очевидного результату для українців. Але, звичайно, основні зустрічі колеги провели з питання військової допомоги, з питання протиповітряної оборони. Це також ключові питання, які готові до саміту”, — наголосила віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.
Також на зустрічі у Вашингтоні українська делегація обговорила вступ України до НАТО.
Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Україна стане членом Альянсу і що Саміт “допоможе побудувати міст” для досягнення цієї мети.
Окрім цього, українська делегація обговорила спільні з союзниками рішення, які допоможуть захистити енергооб’єкти України перед початком опалювального сезону, та провела раунд консультацій з американською делегацією на чолі з радником з національної безпеки президента США Джейком Салліваном.
“Йдеться про активний захист системи ППО, а також про системи пасивного захисту, які ми можемо впровадити разом із нашими партнерами. І третє, дуже важливе питання — це саме координація міжнародної допомоги. І тут ключова роль Сполучених Штатів, тому що вони фактично координують участь у форматі “Великої сімки” і в багатьох інших форматах. Ми постійно спілкуємося, щоб координувати всю допомогу, щоб максимально відновити нашу енергосистему до зими”, — повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Читайте також: Членство України в НАТО: що пропонують у Білому домі (ВІДЕО)