У НАТО не вважають Китай противником, але сприймають як певну загрозу — розбір Левуся

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

У НАТО не вважають Китай противником, але переконані, що КНР кидає виклик Північноатлантичному альянсу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

“Візьмемо просто навіть для прикладу так званий китайський мирний план, який ніякий, зрозуміло, не “мирний план”, але там у ньому є цілком конкретний пункт, у якому йдеться про те, що, мовляв, не можна відроджувати дух холодної війни. І далі там іде цілком така конкретна річ про те, що розширення будь-яких військових альянсів не призводить до безпеки, воно призводить тільки до проблем й, навпаки, до зменшення безпеки. Якось приблизно так написано. Тобто цілком очевидно, що йдеться про НАТО. Можна було б подумати, що оскільки весь цей так званий китайський план складається з еклектично насмиканих пунктів про те, який Китай великий і як усі мають розуміти й поважати його, за великим рахунком, не стільки про прагнення миру й припинення війни, то можна було б подумати, що, можливо, ідеться про Азійсько-Тихоокеанський регіон. Але ні, там далі, саме в цьому пункті конкретно йдеться про регіон, про те, що не буде ніякого успіху, якщо будуть розширюватися військові альянси. Військові альянси — там, ясна річ, це дуже вже прозорий натяк щодо НАТО”, — сказав Левусь.

Він зазначив, що Китай є комуністичною країною, яка сприймає Захід як противника. За словами політолога, попри те, що з НАТО Пекін не стикався, Китай проголошує його своїм ворогом.

Левусь вважає, що в НАТО Китай також сприймається як певна загроза.

“Але при цьому одночасно ж ще звучать й інші оцінки, які не говорять про те, що Китай — безпосередній військовий противник або військова загроза. Такого поки що немає… Що робити? Я думаю, що, напевно, вже розпочато певні дії. Коригування відбувається щодо того, що відбулося у світі. Тим більше, що зараз, коли стало очевидно, що і це, про це відкрито говорять теж представники НАТО, що КНР стала на бік Росії у війні з Україною. Я думаю, що ось, виходячи з того, яка буде динаміка в підтримці Росії, вже будуть і дії”, — сказав політолог.

Він не виключає, що слід очікувати зближення НАТО з такими державами, як Японія, Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія, тим більше, що є історичний досвід таких союзів.

Читайте також: Без Китаю російський ВПК був би наполовину менш ефективним: ціну відмови Пекіна від підтримки Москви назвав Блант

Нагадаємо, віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек попередив китайський уряд про економічні наслідки підтримки Росії у війні проти України під час візиту до Пекіна. Віцеканцлер зазначив, що військова агресія Москви безпосередньо торкається інтересів німецької та європейської безпеки.

Прямий ефір