У НАТО і Китаю залишаються теми для діалогу — думка

Офіційна церемонія вступу Швеції до НАТО. Фото: nato.int

Попри обмін різкими заявами, у Північноатлантичного альянсу і Китайської Народної Республіки залишаються теми для діалогу. Це зокрема продемонструвала торішня зустріч лідерів США та Китаю Джо Байдена та Сі Цзіньпіна. Обидва розуміють: посилення конфронтації матиме наслідки для всього світу. Таку думку висловила сьогодні, 12 липня, в ефірі FREEДОМ докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Зустріч, наприклад, Сі Цзіньпіна та Джо Байдена минулого року — у рамках саміту АТЕС (Азійсько-Тихоокеанське економічне співробітництво, — ред.) вони проводили двосторонню зустріч — показала, що такі точки дотику є. Окрім економіки та торгівлі, це ще й екологія, це та тема, яку Китай дуже активно експлуатує. Це і боротьба з глобальним тероризмом та з наркотрафіком. Тобто, теми для спільного діалогу є. І Китай, і США, зокрема, дуже активно намагаються їх шукати, бо розуміють, що ескалація конфронтації, швидше за все, негативно позначиться не лише на двосторонніх відносинах, а й на усьому світі. Тому вони намагаються підтримувати двосторонні комунікації”, — прокоментувала Гриценко.

Читайте також: Китай та США навряд чи можуть об’єднатися заради припинення війни РФ проти України, — Гриценко

Нагадаємо, на саміті Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні було прийнято декларацію з різкими формулюваннями щодо Китайської Народної Республіки. У документі йдеться, що КНР стала вирішальним фактором у війні Росії проти України через своє так зване партнерство “без обмежень” та широкомасштабну підтримку російської оборонно-промислової бази.

У відповідь місія Китаю при ЄС закликала НАТО зупинитися та не провокувати. А також триматися подалі від Азійсько-Тихоокеанського регіону, повідомляє Washington Post.

Прямий ефір