У наступні 10-15 років Україна буде основним постачальником рішень для малої та середньої безпілотної авіації у світі, — Долінце

Беспилотник. Иллюстративное фото: twitter.com/DefenceHQ

Розвиток різних видів озброєнь в Україні відбувається з різною швидкістю, найбільша — у сфері безпілотників. Насамперед це стосується безпілотних літальних апаратів, за якими рухаються морські дрони. Активного розвитку наземних безпілотних систем слід очікувати у найближчі кілька років. Про це сказав авіаційний експерт та менеджер авіаційного сектору Богдан Долінце в ефірі FREEДОМ.

Говорячи про повітряні дрони, він зазначив, що їхній розвиток в Україні розпочався у 2014 році, але саме в останні 2,5 року набув потужного імпульсу завдяки підтримці держави. Державне замовлення стало головним драйвером процесу, наголосив Долінце.

“На сьогодні в Україні понад сотня команд розробляють безпілотники, десятки компаній виробляють ці безпілотники фактично у серійних масштабах. Йдеться про те, що це не виробництво одного-двох безпілотників, це виробництво сотень або навіть тисяч безпілотників… Ми бачимо, що багато компаній, окрім того, що розвинулися в Україні, створили виробничі потужності за кордоном України, це фактично говорить про те, що українські виробники дронів на сьогодні стають міжнародними”, — констатував експерт.

Він звертає увагу: головна особливість українських безпілотників полягає у тому, що їхня ефективність не теоретична, вона перевірена сучасним полем бою. Безпілотники постійно удосконалюються з урахуванням реалій війни. Долінце переконаний, що жоден безпілотник у світі малого та середнього розміру не має тієї практичної цінності, яку мають українські дрони.

“У наступні 10-15 років Україна буде основним у світі постачальником рішень для малої та середньої безпілотної авіації”, — вважає гість ефіру.

Говорячи про українські повітряні дрони, які завдають ворогові особливо болючих ударів, Долінце зазначив, що це безпілотники з дальністю від 300 км: “Бобер”, “Лютий” та інші.

“Це якраз дальність, де розташовані вже досить серйозні військові тилові об’єкти [ворога], знищення та ушкодження яких дуже відчувається, зокрема і на фронті. Ми пам’ятаємо відповідну низку знищень виробництва на території російських НПЗ, які безпосередньо виробляють авіаційне паливо, а це впливає на можливість Російської Федерації запускати в небо літаки — як тактичну авіацію, так і стратегічну”, — пояснює гість ефіру.

Не менш важливим вважає він розвиток морських дронів.

“Один, мабуть, із найпопулярніших — це “Малюк”… Фактично дрони вартістю кількасот тисяч доларів топили кораблі вартістю десятки мільйонів доларів. І для багатьох країн у світі це стало знаковою подією. Ми бачимо зараз багато країн, зокрема навіть країн Заходу, що створюють свої власні програми морських дронів”, — коментує Долінце.

А розвиток вітчизняних наземних безпілотних систем, на думку експерта, ще попереду.

“Я думаю, найближчим часом з’являться і наземні дрони, які зможуть ефективно знищувати російське військове озброєння: танки, БМП, зокрема, можливо, і піхоту. І водночас берегтимуть життя людей, тому що вони дистанційно пілотуються”, — зазначив він.

Читайте також: Чи стане “Паляниця” геймченджером — оцінка авіаційного експерта

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України повідомив, що українські військові вперше вдарили по армії РФ новою зброєю — ракетою-дроном “Паляниця”. За словами глави держави, ця зброя нового класу — новий метод відплати агресору. Росіянам буде дуже складно навіть сказати, що саме по них вдарило, додав президент.

Прямий ефір