У наших партнерів є чітке розуміння, що таке Росія насправді, — радник глави ОПУ

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Партнери та союзники чітко розуміють, які ризики представлятиме Російська Федерація, якщо не зазнає поразки у війні проти України. Про це сьогодні, 17 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Настрій партнерів так само як і в нас у зв’язку з довгою війною може мати певні відтінки різних психоемоційних станів. І всі шукають якийсь вихід, тому що війна — це завжди руйнування, війна руйнівна для глобальної економіки. Проте у партнерів є абсолютно точне розуміння, що таке Росія, і що таке Росія з точки зору тих ризиків, які вона може генерувати для глобального світопорядку, якщо не програє”, — сказав він. 

Радник глави ОПУ зауважив, що таким чином, інвестиції в оборонні технології потребуватимуть значно більших обсягів порівняно з поточними інвестиціями в обороноздатність України.

“Безумовно, є важкі внутрішні дискусії, тому що будь-яка тривала війна ставить періодично питання про те, а навіщо, коли кінець і який цей кінець матиме вигляд, як далі жити і як до цього пристосовуватися. Це питання, які завжди виникають при затяжних конфліктах, що вимагає чіткої інформаційної роботи з нашого боку, зокрема і в рамках “Рамштайну”, — наголосив він.

Нагадаємо, що 17-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбудеться наступної середи, 22 листопада.

Подоляк, зі свого боку, розповів, які види озброєнь необхідні українським захисникам сьогодні. 

“Потрібні інвестиції у виробництво дронів, потрібні далекобійні ракети, потрібні засоби для розмінування, потрібні снаряди з урахуванням тих дефіцитів, які і не були усунуті, і дещо збільшилися у зв’язку з подіями на Близькому Сході. Тобто, нічого не змінилося, немає ніякого ноу-хау зброї, яку терміново завтра отримати, немає. Важливі швидкість і обсяг поставок. Ну, і авіаційний компонент: тренування наших пілотів виконується в різних країнах і на різних майданчиках, почекаємо, коли буде конкретика, тоді зможемо її більш об’ємно прокоментувати”, — підсумував Михайло Подоляк.

Читайте також: 2023 рік став роком дронів, а 2024 — стане роком далекобійних ракет — аналіз Рябих

Раніше Михайло Подоляк зауважив, що Російська Федерація не готова до тривалої війни на виснаження і вже давно намагається отримати оперативну паузу на лінії фронту, нав’язуючи ідею переговорного процесу. 

Прямий ефір