У Москві доводили, що Пекін може говорити тільки з ними та з Вашингтоном: реакцію РФ на візит Кулеби до Китаю прокоментував Кучухідзе

Дмитро Кулеба та Ван Ї. Фото: mfa.gov.ua

Запрошенню до Китаю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби сприяли три основні чинники. Про це сьогодні, 25 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Антон Кучухідзе.

Він нагадав, що в Пекіні понад три години тривала зустріч Дмитра Кулеби з главою китайського МЗС Ван Ї.

“Міністри говорили три години, отже, діалог був про абсолютно конкретні речі. Це не просто якийсь протокольний візит міністра, щоб розповісти про Глобальний саміт миру. Найімовірніше, обговорювали пункти українського мирного плану і можливості, бажання Китаю брати участь у їхній реалізації, зокрема шляхом впливу на Російську Федерацію”, — сказав Кучухідзе.

Політолог зазначив, що зустрічі міністрів закордонних справ двох країн із китайського боку сприяла низка чинників.

“Це зовнішні чинники та інтереси Китаю. Наприклад, Китаю не подобається, що РФ пішла в поглиблене військове партнерство, фактично у військовий союз із Північною Кореєю. Це й те, що український мирний план обговорюється близько 100 державами. І також зверніть увагу на комюніке Вашингтонського саміту НАТО, що Китай сприяє Російській Федерації у війні проти України. Ці три чинники сприяли тому, щоб Китай провів зустріч на такому високому рівні, вислухав позицію України та озвучив свої пропозиції”, — прокоментував він.

Кучухідзе наголосив, що зустріч міністрів була вигідна не тільки Україні, а й Китаю. У такий спосіб Пекін посилає сигнал світу, що він перебуває у комунікації з Україною на високому рівні. Україна теж виконує свої завдання на такому високому рівні.

“Дмитро Кулеба поінформував китайського колегу про підготовку другого Саміту миру. Також укотре було донесено принцип, що про Україну без України не може бути жодних домовленостей. Думаю, що сторони встановили механізм обміну думками або оперативного реагування поза публічною площиною на заяви, політичні позиції, які виходять від однієї та іншої сторони”, — перелічив він.

Реальні ж результати зустрічі буде видно пізніше, зокрема, за реальними діями Китаю. Наприклад, чи буде Пекін оперативно вмикати механізми тиску на Москву.

“Щоб Китай почав чинити тиск на Російську Федерацію, має скластися дуже багато чинників, щоб Китаю стало це дійсно вигідно. Це залежатиме від економічних інтересів Китаю, від реальної загрози запровадження санкцій проти Китаю за співробітництво з РФ, з огляду на сповільнення зростання економіки Китаю, зниження західних інвестицій в цю країну”, — зазначив політолог.

Кучухідзе звернув увагу, що в засобах масової інформації Китаю не було якихось критичних повідомлень щодо зустрічі Дмитра Кулеби та Ван Ї.

“Єдині, хто маніпулював цією зустріччю, — виключно російські пропагандисти. Вони перекрутили слова міністра Кулеби, перекрутили інформацію китайської сторони щодо зустрічі, і повністю цим маніпулювали. Це дозволяє говорити про те, що все-таки Москва незадоволена тим, що така зустріч відбулася. Адже вони намагалися показувати своєму населенню і зовнішнім гравцям, що Китай — це такий стратегічний партнер, який може розмовляти тільки з нами та з американцями. А тут зустріч на такому високому рівні між Китаєм і Україною”, — прокоментував політолог.

“Зустріч міністрів Китаю та України — це дійсно резонансна подія на тлі всіх конфліктів, які назрівали між Заходом і Китаєм, і навколо незрозумілості позиції Китаю щодо війни РФ проти України. Все-таки це сильний політичний сигнал від Китаю, що він дійсно готовий розмовляти з усіма, а не йти у єдиний кут до Російської Федерації”, — резюмував Антон Кучухідзе.

Читайте також: Є чіткий сигнал, що Китай підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, — Зеленський наприкінці 882-ї доби війни

Нагадаємо, 23-25 липня відбувся візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Пекіну, в межах якого він провів переговори зі своїм китайським колегою Ван Ї. Головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю в досягненні стійкого і справедливого миру.

За підсумками зустрічі в МЗС Китаю заявили, що Пекін виступає за переговори між Москвою та Києвом.

Читайте також: Китай хоче уникнути розширення війни Росії проти України — аналіз експерта

Прямий ефір